Klaipėda, archyvinė nuotrauka.

Klaipėdiečiai skundžiasi dėl nemalonių kvapų

17
(atnaujinta 08:00 2018.11.15)
Valdininkai tvirtina, kad vyriausybė turėtų kuo skubiau teikti įstatymų pataisas, kurios leistų užtikrinti gyventojams švarią aplinką

Aplinkos ministerijos komisija, ištyrusi Klaipėdos gyventojų skundus dėl aplinkos taršos ir nemalonių kvapų, nustatė, kad skundai yra pagrįsti, ir pasiūlė priemones, kurių turėtų imtis Klaipėdos ir Klaipėdos rajono savivaldybės, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Vanduo, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Valdininkai tvirtina, kad vyriausybė turėtų kuo skubiau teikti įstatymų pataisas, kurios leistų užtikrinti gyventojams švarią aplinką.

Klaipėdos rajono bei uostamiesčio pietinės dalies gyventojai, vasarą kentę smarvę, gali lengviau atsikvėpti. Rudenį, atvėsus orams, bjaurūs kvapai juntami retai. Kilus dideliam nepasitenkinimui, Aplinkos ministerija sudarė komisiją. Nors oro teršėjai nenustatyti, komisija nurodo, kad gyventojų skundai – pagrįsti. Tyrimas atliktas, paėmus mėginius iš 4 pagrindinių galimų taršos skleidėjų – Klaipėdos vandenų valymo įrenginių, regiono atliekų sąvartyno, bendrovės "Branda LT" ir "Grigeo Klaipėda" nuotekų valymo įrenginių.

Pasak visuomenės sveikatos centro atstovės Daivos Karalienės, koncentracija Klaipėdos mieste nesiekia aštuonių europinių kvapo vienetų, tačiau dėl AB "Branda LT" veiklos buvo nustatyta, kad Klaipėdos rajone vienoje gyvenamojoje aplinkoje, Gručeikių kaime, kvapo koncentracija vis dėlto viršijo aštuonis europinius kvapo vienetus.

"Pagal matavimo rezultatus, Klaipėdos tie aštuoni kvapo vienetai nesiekia, bet tai nereiškia, kad nėra jokio kvapo. Pagal mūsų turimus duomenis, apie du kvapo vienetus siekia pusę Klaipėdos", – teigė Klaipėdos bendruomenės atstovė Ligita Girskienė.

Komisija nustatė, kad objektų aplinkosaugos kontrolė nėra pakankama, o Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybės esą neišnaudoja turimų priemonių.

Sumažinti leidžiamą kvapo normą ne kartą siūlė visuomenės sveikatos centras, tačiau tam pasipriešino ūkininkai.

Aplinkos ministerijos komisija taip pat nurodo, kad reikia pakeisti ar patikslinti Aplinkos apsaugos ir Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymus, kitus teisės aktus. Ministerijos teigimu, pataisos jau ruošiamos.

17
Tegai:
vyriausybė, gyventojai
Dar šia tema
Iš Vilniaus gatvių jau išvežta beveik 2 tonos lapų
Lietuvos savivaldybės raginamos užtikrinti geriamojo vandens kokybę
Seime pristatyti siūlymai riboti miško kirtimus
Sostinės savivaldybė turės nugriauti pastatą "vaiduoklį", keliantį pavojų žmonių gyvybei
Balsių bendruomenė protestuoja prieš miško kirtimą draustinyje