Alytaus pataisos namai

Alytaus pataisos namuose dešimtys kalinių paskelbė bado streiką

81
(atnaujinta 12:42 2018.11.15)
Bausmę atliekantys nuteistieji atsisako valgyti dėl jų netenkinančių vidaus tvarkos pokyčių

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Alytaus pataisos namų kaliniai pradėjo masiškai atsisakinėti maisto, praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

Remiantis preliminariais duomenimis, beveik 200 iš 680 nuteistųjų trečiadienį atsisakė pusryčių. Tačiau pataisos namų administracija pažymi, kad dalis kalinių prieš neterminuotą maisto atsisakymo akciją parduotuvėje įsigijo neproporcingai daug papildomų maisto produktų.

Streikas prasidėjo po 50 nuteistųjų perkėlimo į kameros tipo patalpas Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Tai palietė kalinius, kurie buvo nuteisti už sunkius nusikaltimus, kai kurie iš jų buvo nusikalstamų grupuočių nariai.

Naujose patalpose gali būti ne daugiau kaip keturi žmonės. Kamerose taip pat yra mobiliųjų prietaisų aptikimo sistema, kuri leidžia užkirsti kelią tvarkos pažeidimui. Patikrinimo metu iš perkeltų kalinių buvo paimti mobilusis telefonas, SIM kortelė, du litrai alkoholio.

Po perkėlimo kalėjimo administracija gavo skundų iš kai kurių kalinių, taip pat grasinimų paskelbti ​​bado streiką.

Alytaus pataisos namuose nuteistieji, kamerų tipo patalpose atliekantys drausmines nuobaudas, taip pat reiškia nepasitenkinimą vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais, ypač čiužinių paėmimu dienos metu (čiužiniai paimami skatinant nuteistuosius laisvu laiku dieną ne miegoti, o užsiimti savišvieta, dalyvauti konsultacijose, žaisti loginius žaidimus). Pagal naują tvarką čiužiniai išduodami vakare, prieš dienotvarkėje numatytą poilsio laiką.

Maisto masiškai atsisakantiems nuteistiesiems kalėjimo pareigūnai išaiškino, kad badavimas yra nepagrįstas ir jų veiksmai yra neteisėti. Pokalbių metu nuteistieji buvo įspėti, kad, tęsiant neteisėtą badavimą, įstaigos administracija gali jų atžvilgiu taikyti Bausmių vykdymo kodekso numatytas atitinkamas priemones.

Be to, siekiant palengvinti nuteistųjų adaptacinį laikotarpį, jau kelias savaites Alytaus pataisos namų administracija vykdo šviečiamąjį darbą dėl pasikeitusių taisyklių taikymo, supažindina įstaigų personalą bei suimtuosius su naujovėmis.

81
Tegai:
Lietuva, Kalėjimų departamentas, bado streikas, Alytaus pataisos namai, Alytus
Dar šia tema
Pataisos namams padovanotame šaldytuve buvo paslėpti draudžiami daiktai
Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
Iš Vilniaus pataisos namų bandė pabėgti nuteistasis
Pravieniškių kolonijoje trūksta prižiūrėtojų, neveikia vaizdo kameros
Kybartų pataisos namų vadovas atleistas dėl kalinių girtavimo
Gėlių laukai

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 11-osios šventės

(atnaujinta 16:12 2020.08.10)
Rugpjūčio 11 diena  yra 223-a metų diena pagal  Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 224-a)

Rugpjūčio 11 yra 223-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 224-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 142 dienos.

Vardadienį švenčia Butenis, Filomena, Klara, Severas, Zuzana, Visgaldas, Visvilė, Ligija.

1940 metais šią dieną TSRS vyriausybė informavo kitas valstybes, kad Lietuvos tarptautinis atstovavimas pereina į Sovietų Sąjungos kompetenciją.

Katalikai mini Šv. Klarą (1194–1253) – klarisių vienuolijos įkūrėją. Būdama 18 metų, ji apsigyveno itin skurdžiame vienuolyne prie Šv. Damijono koplytėlės, savo gimtojo Asyžiaus pašonėje. Taip elgtis ją paskatino šv. Pranciškaus Asyžiečio pavyzdys.

Tegai:
kalendorius
Dviratininkas miške, archyvinė nuotrauka

Lietuviai įvertino sveikos gyvensenos "svarbą"

(atnaujinta 16:03 2020.08.10)
Lietuvos gyventojams sveikata tampa vis svarbesne gyvenimo dalimi, todėl jie pradeda laikytis sveikos gyvensenos būdo

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Lietuvos gyventojai dešimtbalėje sistemoje įvertino, kiek jiems svarbi sveika gyvensena, praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento spaudos tarnyba.

Tyrimų bendrovės "Rait" duomenimis, vidutiniškai lietuviai sveikos gyvensenos "svarbą" įvertino 7,8 balo iš dešimties.

Šiek tiek daugiau nei penktadalis (21 proc.) respondentų sveikos gyvensenos svarbą įvertino mažesniu balu nei 7, o aukščiausią balą — dešimt — skyrė ketvirtadalis.

Kam svarbesnė?

Vidutiniškai didesnę reikšmę sveikai gyvensenai teikia moterys ir vyresni nei 55 metų apklausos dalyviai.

Paprašyti įvardinti, kokių sveikos gyvensenos praktikų jie asmeniškai laikosi, didžiausia dalis (89 proc.) respondentų nurodė asmeninę higieną, 7 iš 10-ies minėjo saikingą alkoholio vartojimą arba jo atsisakymą, du trečdaliai (66 proc.) išskyrė sveiką mitybą, dar beveik tiek pat — fizinį aktyvumą.

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovė Gražina Belian pažymėjo, kad sveika gyvensena tampa vis svarbesnė Lietuvos gyventojams.

"Tikėtina, kad jos aktualumą sustiprino ir šiuo metu visame pasaulyje kilusi sveikatos krizė, tačiau pastaraisiais metais augantis visuomenės rūpestis sveika mityba, fiziniu aktyvumu, žalingų įpročių atsisakymu", — sakė Belian.

Visgi tuo pačiu ji pažymi, kad kai kurie tyrimo dalyvių atsakymai atspindi rimtas visuomenės sveikatos problemas. Pavyzdžiui, mažiausiai respondentų apklausoje minėjo, kad rūpinasi savo psichine sveikata.

"Su emocine sveikata susijusios temos Lietuvoje išlieka skaudi problema — kai kuriose visuomenės grupėse kalbėtis apie tai vis dar tabu. To pasekmes, deja, matome sergamumo depresija, savižudybių statistikoje. Tai sveikatos aspektas, kuriam privalome skirti daug dėmesio", — pabrėžė ji.

Pasitikėjimas gydytojais

Tyrime taip pat siekta išsiaiškinti, kiek šalies gyventojai pasitiki įvairių sveikatos ekspertų patarimais ir rekomendacijomis.

Daugiau nei pusė —56 proc. — apklausoje dalyvavusių žmonių teigė, kad pasitiki šalies sveikatos apsaugos sistemoje dirbančių specialistų (medikų, mokslininkų, sveikatos srities tarnautojų) pateikiama su sveikata susijusia informacija.

Tai, kad tokia informacija nepasitiki, sakė tik kiek daugiau nei dešimtadalis (12 proc.). Trečdalis laikėsi neutralios pozicijos. 

Didžiausią visuomenės pasitikėjimą sveikatos klausimais yra įgiję gydytojai ir medicinos specialistai — jų pateikiamų rekomendacijų sakė klausantys 79 proc. apklausos dalyvių. 60 proc. pasitiki mokslininkais ir akademikais, 38 proc. —šeimos draugais ir artimaisiais.

Tegai:
sveikata, lietuviai