Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Pradėtas tyrimas dėl Alytaus kalėjime kalinių sužaloto prižiūrėtojo

16
(atnaujinta 14:40 2018.11.16)
Tramdydamas nepatenkintus nuteistuosius vienas iš pareigūnų patyrė sužalojimų veido ir kaklo srityje, jis kreipėsi į gydymo įstaigą

VILNIUS,lapkričio 16 – Sputnik. Alytaus pataisos namuose ketvirtadienį kaliniai sumušė bei nusmailintu savadarbiu daiktu sužeidė kaklą ir veidą prižiūrėtojui, praneša Kalėjimų departamentas.

Lapkričio 15 dieną Alytaus pataisos namuose, kamerų tipo patalpose atliekantys nuobaudas trys nuteistieji reiškė nepasitenkinimą, daužė kameros duris, nevykdė Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų. Į pareigūnų perspėjimus nusiraminti kaliniai nereagavo.

Nuteistieji buvo įspėti, kad prieš juos gali būti panaudotos specialiosios priemonės. Po įspėjimo jie vis tiek nevykdė pareigūnų teisėtų reikalavimų, pareigūnams užėjus į kamerą, kaliniai bandė pasipriešinti – užėmė kovinę padėtį, apsipylė maistiniu aliejumi, vieno nuteistųjų rankose buvo pastebėtas nusmailintas savadarbis daiktas.

Nuteistųjų neteisėti veiksmai buvo užkardyti panaudojant specialiąsias priemones. Tramdant nuteistuosius vienas iš pareigūnų patyrė kūno sužalojimų. Pareigūnas dėl sužalojimų veido ir kaklo srityje kreipėsi į gydymo įstaigą. Nuteistuosius taip pat apžiūrėjo medikai.

Alytaus pataisos namuose lapkričio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnį.

16
Dar šia tema
Kauno tardymo izoliatoriuje nusikaltimo auka buvo užrakinta su įtariamuoju
Teismas 3 metams kalėjimo nuteisė psichotropiniais vaistais vaiką girdžiusią moterį
Kitais metais daliai nuteistųjų bus suteikta amnestija