Klaipėdos jūrų uostas

Klaipėdiečiai surengė mitingą prieš aplinkos taršą

31
(atnaujinta 10:09 2018.11.18)
Klaipėdos gyventojai paragino vietos valdžią ir aplinkosaugos institucijas imtis priemonių, kad piliečiai galiausiai galėtų kvėpuoti grynu oru

VILNIUS, lapkričio 18 – Sputnik. Klaipėdiečiai ir aplinkinių rajonų gyventojai šeštadienį rinkosi į mitingą Atgimimo aikštėje prieš oro ir aplinkos taršą uostamiestyje, praneša LRT.

Susitikimas buvo surengtas Facebook.

Kaip teigia mitingo organizatoriai, Klaipėda atsidūrė pramonės įmonių apsuptyje, todėl jau keletą metų kenčia nuo triukšmo, smarvės, transporto bei rajone veikiančių įmonių skleidžiamų kietųjų dalelių.

Abejingumu mitinguotojai kaltino uostamiesčio savivaldybę, aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos institucijas, politikus ir ragino imtis priemonių užtikrinti sveiką ir švarią aplinką.

Aplinkos ministerijos komisija šią savaitę pripažino, kad gyventojų skundai pagrįsti, ir kad reikia peržiūrėti teisės aktus, taip pat ir dėl leidžiamos taršos, kvapų normų.

Lietuvoje, Europos aplinkos agentūros skaičiavimais, daugiau kaip trys tūkstančiai ankstyvųjų mirčių 2013 metais buvo susijusios su įvairaus dydžio ir pavojingumo smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracija ore. Visoje ES dėl oro taršos anksčiau laiko miršta daugiau kaip 400 tūkstančių žmonių per metus. Europos audito rūmų šiemetinė specialioji ataskaita apie oro taršą tik patvirtina, kad dėl jos labiausiai kenčia tankiai apgyvendintų vietovių gyventojai.

31
Tegai:
mitingas, oro tarša, Klaipėda
Dar šia tema
Geriamasis vanduo Marijampolėje – su naftos kvapu
Klaipėdiečiai skundžiasi dėl nemalonių kvapų
Dėl kvapų Klaipėdos savivaldybė kreipiasi į prokuratūrą
Savivaldybės raginamos susirūpinti dėl oro taršos