Vaikas prašo pagalbos

Lietuvoje nėra juvenalinės justicijos, pareiškė aktyvistė

49
(atnaujinta 15:25 2018.11.19)
Mitingo prieš juvenalinę justiciją Klaipėdoje organizatorė Olesia Ščerbina mano, kad respublikoje yra neapgalvotų įstatymų, kuriuos pažeidžia tos pačios struktūros

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvoje nėra juvenalinės justicijos, nes čia taikomoje sistemoje yra visiškai neapgalvotų ir nepabaigtų įstatymų, interviu "Sputnik Lietuva" pareiškė mitingo prieš juvenalinę justiciją Klaipėdoje organizatorė Olesia Ščerbina.

Vakar Klaipėdoje įvyko mitingas prieš juvenalinę justiciją. Pasak Ščerbinos, susirinkusieji reikalavo pakeisti dar vasarą priimtą įstatymą.

"Mes reikalaujame atsakomybės už anoniminius melagingus pranešimus, pagalbos tėvams visuose tyrimo etapuose. Jei yra kokių nors problemų, tada reikalinga ir moralinė, ir materialinė, ir psichologinė pagalba. Psichologo dalyvavimas yra privalomas visiems vaikų reikalų komisijos kvietimams. Įstatymuose įtvirtinti, kad vaikų paėmimas būtų griežčiausia priemonė, jei nepadeda kiti variantai. Jeigu vaikas atimamas, tuomet suteikti galimybę jį perduoti jo artimiesiems giminaičiams, o ne kažkokiems svetingiems dėdėms, tetoms. Žinoma, griežtai kontroliuoti globėjus", ― sakė aktyvistė.

Ščerbina pabrėžė, kad neįmanoma normaliai ir adekvačiai reaguoti į įstatyme numatytus pokyčius.

"Visi žino, kad yra asocialių šeimų, kuriose iš tiesų būna problemų: ir geriantys tėvai, ir narkomanai, ir vaikų sumušimas. <...> Apskritai tokių šeimų vaikus reikia gelbėti, tačiau pakeitimai lėmė tai, kad dabar bet koks anoniminis skambutis, bet koks vaizdo įrašas gali sukelti vaikų paėmimą iš normalių šeimų. Kitaip tariant, tėvas negali plekštelėti vaikui už nepaklusnumą, jei vaikas parduotuvėje pradeda kaprizintis. Jei jam neperka žaislo, tai taip pat gali tapti priežastimi atimti vaiką", ― pareiškė pašnekovė.

Aktyvistė taip pat pridūrė, kad šiuo atveju nėra žinoma, kaip globojančios šeimos elgiasi su vaikais, jie taip pat gali kentėti nuo smurto.

"Vaiką pirmąją dieną atiduoda globėjų šeimai, kuri iš karto gauna 650 eurų ir 350 eurų skiriama vaikui. Išeina tūkstantis eurų per mėnesį tokiai globėjų šeimai, kurioje neaišku, kaip elgiamasi su vaikais. Tie patys įtėviai taip pat gali tyčiotis iš vaikų. Normalūs tėvai, kurie ugdo savo vaikus, vienam vaikui gauna 30 eurų per mėnesį, mano nuomone, tai paprasčiausiai prekyba vaikais", ― pasakė Ščerbina.

Ginčai dėl juvenalinės justicijos

Vaikų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, nuo šių metų liepos 1 dienos iš šeimų buvo paimti 906 vaikai, iš kurių 79 buvo grąžinti tėvams.

Anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos deputatai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis pareiškė, kad nori skubia tvarka pateikti įstatymo pataisas, kad būtų sunkiau atimti vaikus iš tėvų.

Iniciatyva yra susijusi su skandalu, kuris prasidėjo Kaune, kai iš šeimos buvo paimti du vaikai po to, kai motina plekštelėjo savo dvejų metų sūnų gatvėje. Vėliau vaikai buvo grąžinti į šeimą, tačiau motina vėl buvo apkaltinta smurtu.

Be to, nepatenkinti juvenaline justicija Lietuvos gyventojai išeina į mitingus. Jie reikalauja inicijuoti vaiko teisių apsaugos reformos svarstymą, taip pat priežasčių, dėl kurių vaikai turėtų būti atimti iš šeimos, aprašymą.

49
Dar šia tema
Vilniuje vyko mitingas prieš juvenalinę justiciją
Vaikai — juvenalinės justicijos plastikinės gėlės
Gitanas Nausėda ir Saulius Skvrnelis, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo Lietuvos prezidento ir premjero COVID-19 tyrimų rezultatai

(atnaujinta 17:44 2020.09.25)
Politikams teko pasitikrinti po kontaktų su koronavirusu sergančiu Raseinių meru Andriumi Bautroniumi

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos ir premjero Sauliaus Skvernelio koronaviruso tyrimai neigiami, praneša TASS su nuoroda į Prezidentūros atstovą.

Politikus teko patikrinti apsilankius tame pačiame renginyje su Raseinių meru Andriumi Bautroniumi, kuriam penktadienį diagnozuota COVID-19.

Prezidentūros atstovas patvirtino, kad prezidento, pirmosios ponios ir sekmadienio renginyje Kryžkalnyje dalyvavusių kelių Prezidentūros darbuotojų koronaviruso testai yra neigiami.

Be to nors iš pradžių buvo sakoma, kad Skvernelis testą atliks pirmadienį, tačiau paaiškėjo, kad jis buvo padarytas penktadienį. Ministro pirmininko rezultatas taip pat neigiamas.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje gausėja naujų COVID-19 atvejų. Iš viso nustatyta 4184 atvejai. Po infekcijos pasveiko 2298 žmonės, mirė 89 pacientai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 32 milijonai infekcijos atvejų, daugiau nei 979 tūkstančiai žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Ruduo

Sinoptikai: savaitgalis šiltas, tačiau pūs stiprus vėjas

(atnaujinta 15:49 2020.09.25)
Pranešama, kad vietomis vėjo gūsiai gali siekti nuo 8 iki 16 m/s, taip pat šalyje daug kur vietomis trumpai palis

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Sinoptikų teigimu, nors savaitgalis nusimato šiltas, šilumos pojūtį nuslopins vėjas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pabrėžiama, kad šeštadienio naktį kai kur trumpai gali palyti. Vėjas pietryčių, rytų, 6–11 m/s. Oro temperatūra sieks 12–17 laipsnių. Dieną lietaus tikimybė bus menka. Vėjas pietryčių, rytų, 8–13 m/s, vietomis gūsiai iki 16 m/s. Temperatūra 21–26 laipsniai šilumos.

Šalna
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sekmadienį pietinėje šalies dalyje trumpai palis. Vėjas pietryčių, rytų, 9–14 m/s, dieną vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 20–25 laipsniai šilumos.

Pažymima, jog pirmadienio naktį daug kur, dieną vietomis trumpai palis. Vėjas pūs rytų, pietryčių, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 7–12, dieną 14–19 laipsnių šilumos.

Antradienį vietomis trumpai palis. Vėjas sieks 6–11 m/s. Temperatūra naktį 6–11, Kuršių nerijoje iki 13, dieną 16–21 laipsnis šilumos.

Trečiadienio naktį vietomis daug kur gali palyti. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 8–13, dieną 14–19 laipsnių šilumos.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
vėjas, ruduo, orai
Dar šia tema
Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas
Keturiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse balsavimas vyks tik paštu