50 eurų, archyvinė nuotrauka.

Seimas pritarė siūlymui didinti išmokas vaikams

73
(atnaujinta 17:30 2018.11.20)
Paprastai šios išmokos mokamos vaikams iki 18 metų, bet gali būti mokamos ir iki 21 metų, jei vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo kitų metų pradžios vaiko pinigus už kiekvieną vaiką didinti nuo 30 iki 50 eurų, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Taip pat siūloma suvienodinti išmokos dydį, kuri mokama vaikams, augantiems nepasiturinčiose ir gausiose šeimose, ir nepriklausomai nuo vaikų amžiaus kiekvienam vaikui skirti po 20 eurų priemoką. Tokiu atveju nepasiturinčioms ir gausioms šeimoms už kiekvieną vaiką būtų mokama po 70 eurų.

Paprastai šios išmokos mokamos vaikams iki 18 metų, bet gali būti mokamos ir iki 21 metų, jei vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Planuojama, kad visi šie pakeitimai įsigaliotų nuo sausio 1 dienos. Kaip pažymi pasiūlymo iniciatoriai, papildomai vaiko pinigų išmokai reikėtų apie 130 mln. eurų, o išmoką gautų apie 507 tūkst. vaikų.

Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

73
Tegai:
vaikai, išmokos
Dar šia tema
Ką reikia žinoti apie sukauptos pensijos išmokėjimą
Patvirtinti vaikų išlaikymo išmokų nuostatai
Lietuvoje siūloma padidinti išmokas vaikams
Tėvai iki metų pabaigos turi kreiptis dėl vaiko pinigų, jei to nepadarė anksčiau