Karinis lėktuvas C-27J Spartan C-27J Spartan

Naujo lėktuvo beieškant: Lietuvos valdžia turi skirtingus požiūrius į "Spartan"

23
(atnaujinta 14:34 2018.11.22)
Po dviejų incidentų su techniniais gedimais lėktuve Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis pradėjo kalbėti apie keleivinio lėktuvo pirkimą pareigūnų kelionėms

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas pasipiktino dėl karinių lėktuvų "Spartan" kritikos, praneša LRT.

Jis pabrėžė, kad "Spartan" yra modernūs lėktuvai, kurie intensyviai dirba, ir per pastaruosius trejus metus dėl jų problemų kilo tik keturis kartus – du iš jų praėjusią savaitę.

"Įsigijus naują lainerį jokių garantijų, kad jis nesuges, nėra", — pareiškė Kariuomenės vadas.

Savo ruožtu, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis "Žinių radijo" eteryje ketvirtadienį pasakė, kad kai kurios sporto komandos yra pasirengusios prisidėti savo lėšomis prie keleivinio lėktuvo išlaikymo, jei valstybė nuspręs jį pirkti.

Praėjusį savaitgalį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė negalėjo skristi į Rygą dėl techninių problemų "Spartan" lėktuve, o pirmadienį ministras pirmininkas negalėjo grįžti iš Briuselio dėl tos pačios bendrovės orlaivio gedimo.

Po to Skvernelis pareiškė, kad respublikai reikalingas daugiafunkcis keleivinis lėktuvas, kuris galėtų pervežti šalies vadovus, delegacijas ir karius.

Lietuva turi tris karinius lėktuvus "Spartan", kurie šiuo metu gali vykdyti skrydžius.

23
Tegai:
Jonas Vytautas Žukas, Saulius Skvernelis, Lietuva
Dar šia tema
Grybauskaitė neišskrido į Rygą dėl lėktuvo gedimo
"Būčiau važiavęs netgi dviračiu": Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją
Ekspertas: Lietuva parodė savo nenorą bendrauti su Latvija
Lietuvos premjeras neišskrido iš Briuselio dėl lėktuvo gedimo