Autobusų atkiekos, archyvinė nuotrauka

Švenčionyse, šalia vandenvietės, buvo užkastos autobusų depo atliekos

40
(atnaujinta 18:25 2018.11.23)
Savivaldybei keleivių vežimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovas pareiškė, kad visos atliekos buvo perduotos perdirbti, tačiau pateikti tai įrodančių dokumentų negalėjo

VILNIUS, lapkričio 23 ― Sputnik. Švenčionių autobusų parko teritorijoje buvo užkastos nelegaliai ardomų naudoti nebetinkamų transporto priemonių atliekos, tarp kurių yra ir aplinkai pavojingų, praneša LRT.

Šalia šio autobuso parko teritorijos yra miesto vandens bokštas, kuris vandenį tiekia keliems tūkstančiams vietos gyventojų.

Utenos rajono Aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Eimantas Puodžiukas pareiškė, kad po pirminių kasinėjimų transporto priemonių užkasimo faktai pasitvirtino.

Keliolika metų savivaldybei keleivių vežimo paslaugas teikė bendrovė "Svirka".

Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys, "Svirkos" direktorius Vytautas Bulka sako, kad įmonėje autobuso ardymu neužsiimama, nes tai veiklai įmonė neturi leidimų.

Pasak jo, autobuso parko teritorija yra išnuomota metalo laužo supirktuvei. "Svirka" perduoda jai nebereikalingus autobusus, o kitas įmonės atliekas pagal sutartį tvarko bendrovė "Atliekų tvarkymo centras". Pateikti sutartį "Svirkos" direktorius atsisakė.

Švenčionių meras Rimantas Klipčius teigė, kad situacija žinoma ir institucijos atlieka tyrimą. Įtariamas ir galimas savivaldybės lėšų pasisavinimo faktas.

Pasak Klipčiaus, užkastos atliekos galėjo būti įtrauktos į įvairius dokumentus ir pateiktos savivaldybei kaip pagrįstos išlaidos už utilizavimą, kurios turėtų būti nurašytos.

40
Tegai:
pavojingos atliekos, Švenčionys