Pilaitės prospekte Vilniuje statomas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

Pilaitės prospekte, Vilniuje, atsiras naujas dviračių ir pėsčiųjų takas

13
(atnaujinta 14:31 2018.11.21)
Naujas dviračių ir pėsčiųjų takas drieksis nuo esamo Senosios Pilaitės kelio iki Sietyno bei Spaudos gatvių ir sujungs Pilaitės rajoną su miesto centru

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Pilaitės prospekte pradėtas tiesti naujas ilgesnis nei 1,5 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Naujas dviračių ir pėsčiųjų takas drieksis nuo esamo Senosios Pilaitės kelio iki Sietyno ir Spaudos gatvių, o šalia jo atsiras ir naujas šaligatvis. Tiesiant naują taką, bus įrengtas ir dviračių eismui pritaikytas šviesoforas ties sankryžomis su Pociūno ir Sietyno gatvėmis.

Takams įrengti savivaldybė skyrė apie 740 tūkstančių eurų.

Susisiekimo dviračiais Vilniaus mieste projekto vadovas Anton Nikitin pažymėjo, jog naujasis dviračių takas sujungs Pilaitės rajoną su miesto centru.

"Šiuo metu pradėtas įgyvendinti pirmasis etapas, o kitąmet prasidės darbai tiesiant ir likusią atkarpą palei Narbuto gatvę iki pat Konstitucijos prospekto. Tai pagrindinė miesto Vakarinės dalies jungtis su miestu, kuria galės naudotis keliasdešimt tūkstančių Pilaitės, Karoliniškių, Justiniškių, Viršuliškių dviratininkų ir pėsčiųjų. Naujas takas susijungs su jau nutiestais takais palei Laisvės prospektą bei ką tik baigta atkarpa Justiniškių gatvėje", — pasakė Nikitin.

Pavasarį Pilaitės prospekte šalia naujo dviračių ir pėsčiųjų tako bus pasodinta daugiau kaip 140 spygliuočių ir lapuočių medžių, dešimt kartų daugiau — per tūkstantį — krūmų. Kad vilniečiai nauju dviračių ir pėsčiųjų taku judėtų saugiau, pavasarį čia švies 23 nauji ekonomiški LED šviestuvai. Raudono asfalto dviračių taku riedėti bus galima jau kitų metų vasarą.

Šuo metu ardomi susidėvėję šaligatviai, įrenginėjami vejos bortai, o pavasarį bus pradėta kloti nauja raudono asfalto danga, klojami šaligatviai.

Takas tiesiamas pagal gerąją vakarietiškų miestų praktiką: takas dviratininkams bus keliais centimetrais žemiau nei šaligatvis. Aukščio skirtumai tarp dviračių ir pėsčiųjų takų itin svarbūs, norint tinkamai atskirti skirtingu greičiu judančius srautus tam, kad būtų sumažintas konfliktinių situacijų skaičius, užtikrinamas sklandus ir patogus dviratininkų bei pėsčiųjų judėjimas būtent jiems numatyta infrastruktūra.

Jau pradėtas tiesti ir naujas apie 1,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas tarp Sodros ir Pasakų parko. Raudono asfalto dviračių takas jungsis su Laisvės pr. ir tęsis Asanavičiūtės g. iki Pasakų parko, taip jungiant pernai nutiestą dviračių taką Laisvės pr. ir šiemet baigiamą tiesti Architektų g. taką. Netrukus ši jungtis taps svarbia kokybiško, nenutrūkstamo dviračių takų tinklo dalimi Pašilaičių, Justiniškių, Viršuliškių, Karoliniškių ir Lazdynų gyventojams, keliaujantiems dviračiu.

Šiemet visame mieste įrengta daugiau kaip pusantro tūkstančio naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šįmet sieks daugiau kaip keturis milijonus eurų.

13
Tegai:
dviračių takas, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Videofaktas: atidarytas T. Narbuto gatvės viadukas pėstiesiems ir dviratininkams
Šiauliuose paauglys dviračiu partrenkė moterį
Neringa kviečia ir rudenį keliauti dviračiais