Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje daugėja turistų Vokietijos

61
(atnaujinta 14:41 2018.11.24)
Be to, beveik trečdalį turistų sudarė svečiai iš kaimyninių valstybių: Lenkijos, Rusijos, Latvijos ir Baltarusijos

VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje apsilankė 1,2 mln. turistų, rodo Statistikos departamento paskelbti apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys.

Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, turistų skaičius augo 13,1 procentų.

Turistų iš Europos Sąjun­gos šalių apsistojo 391,3 tūkst., iš ne ES šalių ― 229,3 tūkst. Daugiausia apgyvendinimo įstaigose apsistojo turistų iš Vokietijos ― 97,2 tūkst. (arba 15,7 proc. visų apgyvendintų užsieniečių). Beveik trečdalį (33,1 proc.) turistų sudarė svečiai iš kaimyninių valstybių ― Lenkijos (9,2 proc.), Rusijos (8,3 proc.), Latvijos (8,2 proc.) ir Baltarusijos (7,4 proc.). 

Vilniuje per pirmuosius devynis šių metų mėnesius apsilankė 925 tūkstančiai turistų, iš jų 86,6 tūkstančiai ― turistai iš Vokietijos. Tai net 37,8 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Be Vokietijos, daugiausia turistų sulaukta iš Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos. Lankytojai iš šių valstybių sudarė 46,6 proc. visų užsienio turistų.

Į šalių, iš kurių į Vilnių atvyko daugiausia svečių, dešimtuką taip pat pateko Jungtinė Karalystė, Ukraina, JAV, Italija ir Ispanija.

61
Tegai:
Baltarusija, Latvija, Rusija, Lenkija, turistai
Dar šia tema
"Space X" pasirinko pirmąjį turistą, kuris skris į Mėnulį
Aušvice turistas išraižė savo vardą ant memorialo sienos ir buvo areštuotas
Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme