Alkoholis, archyvinė nuotrauka

Lietuva pateko į ES šalių lyderių trejetuką pagal alkoholio vartojimą

75
(atnaujinta 11:43 2018.11.29)
Tikra "lydere" tapo Estija, kurioje užregistruota daugiausia mirčių nuo piktnaudžiavimo alkoholiu

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Estija, Lietuva ir Čekija tapo Europos šalimis, kuriose suvartojama daugiausia alkoholio. Tai patvirtina projekto "Blaivi Rusija" Europos šalių blaivumo reitingas 2018 metais.

Alus
© Sputnik / Максим Богодвид

Paaiškėjo, kad lydere tapo Estija, kur per metus vienam gyventojui tenka 15,35 litro alkoholio. Lietuva užėmė antrą vietą (13,61 litro gryno alkoholio vienam asmeniui). Lyderių trejetuką uždaro Čekiją su 12,99 litro rodikliu.

ES šalys, kuriose žmonės gėrė mažiausiai: Graikija (6,52 litro alkoholio vienam asmeniui), Italija (7,08 litro) ir Švedija (7,18 litro). Taip pat reitinge paminėtos Europos šalys, kurių gyventojai dažniausiai miršta nuo alkoholizmo. Pirmoji vieta atiteko Slovėnijai — ten mirčių nuo piktnaudžiavimo alkoholiu skaičius siekia 12,83 žmonių šimtui tūkstančių gyventojų. Antroje vietoje yra Danija (12,24 žmonės), trečioje vietoje — Latvija (9,07 žmonės).

Alkoholizmas Lietuvoje >>

Malta (0,27), Graikija (0,30) ir Italija (0,33) tapo šalimis, kuriose žmonės rečiausiai miršta nuo alkoholizmo. Tos pačios šalys pateko į pačių blaiviausių trejetuką tų, kuriose mažiausiai geriama ir miršta mažiausiai žmonių.

Į daugiausiai geriančių ES šalių trejetuką pateko tos valstybės, kuriose suvartojama daugiausia alkoholio ir kur užregistruota daugiausia mirčių nuo piktnaudžiavimo alkoholiu. Estija lyderiauja ir čia. Slovėnija yra antra, o po to — Liuksemburgas.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
75
Tegai:
alkoholizmas, alkoholis
Dar šia tema
Ar draudžiama vartoti alkoholį prie vaikų
Latvis bandė įvežti į Lietuvą beveik 100 butelių degtinės
Rusijoje pasiūlyta perimti alkoholio ženklinimą iš Baltijos šalių
Lietuvoje gali būti uždrausta parduoti alkoholį imituojančias vaikų prekes