Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, archyvinė nuotrauka.

Trečią naktį eilės streikuojantys mokytojai nakvojo ministerijoje

38
(atnaujinta 10:28 2018.12.01)
Streiką nutraukti neketinančios profsąjungos vadovas Andrius Navickas teigia, kad ministerija nepajėgi vykdyti reformą, ir ragina ministerijos komandą nusišalinti nuo derybų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Trečią naktį ministerijoje nakvojantys apie 30 mokytojų trauktis neketina, praneša LRT.

Streiką nutraukti neketinančios profsąjungos vadovas Andrius Navickas teigia, kad ministerija nepajėgi vykdyti reformą, ir ragina ministerijos komandą nusišalinti nuo derybų.

Pirmadienį aptarti susidariusią situaciją premjeras Saulius Skvernelis kviečia švietimo profsąjungas bei parlamentinių partijų lyderius.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei išreiškus abejonių dėl ministrės galimybių toliau eiti pareigas ir opozicijai inicijuojant interpeliaciją, premjeras sako, kad švietimo reforma tęsis, nepriklausomai nuo to, kas bus ministras.

Penktadienį, grįžę iš mitingo prie Seimo, protestuojantys mokytojai į Švietimo ir mokslo ministeriją patekti negalėjo, kai kurie jų įlipo pro langą. 

Mokytojų streikas

Nuo rugsėjo Lietuvoje veikia naujos mokytojų darbo apmokėjimo taisyklės. Šiuo metu mokytojo etatas susidaro iš 1512 valandų per metus. Darbo laikas suskirstytas į tris dalis: pamokos, pasirengimas joms ir viešasis darbas.

Neterminuotas mokytojų streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną šešiose mokyklose. Kiekvieną dieną prie jų prisijungė nauji dalyviai. 

Streikuojantieji teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu — mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

Mokytojai reikalauja, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis.

Mokytojų streikai tęsiasi jau trečią savaitę.

38
Tegai:
reforma, streikas
Temos:
Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
Dar šia tema
Prie mokytojų streiko prisijungė didžiausia Lietuvos mokykla
Po susitikimo su ministre mokytojai nusprendė tęsti streiką
Skvernelis: streikuojantys mokytojai kenkia vaikams
Streikuojantys mokytojai liko nakvoti Švietimo ir mokslo ministerijoje