Žmonės su negalia, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje vis dar trūksta priemonių, kurios gerintų neįgaliųjų gyvenimą

23
(atnaujinta 10:37 2018.12.03)
Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, nevyriausybinės organizacijos džiaugiasi, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja dėmesio neįgaliųjų problemoms, tačiau vis dar pasigenda kai kurių priemonių

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Neįgaliųjų atstovai pasigenda priemonių, kurios gerintų kasdienį neįgaliųjų gyvenimą, LRT Radijui sakė Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, nevyriausybinės organizacijos džiaugiasi, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja dėmesio neįgaliųjų problemoms, kurios iki tol buvo nesprendžiamos dešimtmečius.

Juodkaitė pastebi, kad keičiasi valdžios institucijų požiūris ir dažniau tariamasi su neįgaliųjų atstovais, tačiau ji pasigenda priemonių, kurios gerintų kasdienį žmonių gyvenimą.

Lietuvoje yra apie 250 tūkst. žmonių, turinčių negalią.

"Eurostat" duomenimis, kas ketvirtas Europos Sąjungos gyventojas, 16 metų ir vyresni, 2017 metais turi ilgalaikę negalią. Tai reiškia, kad per šešis mėnesius ar ilgiau jie patyrė sunkumų kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, mokykloje, darbe, namų ūkio ar laisvalaikio srityse.

ES daugiausia ilgalaikę negalią turinčių gyventojų užregistruota Latvijoje, 41 proc. Lietuvoje šis rodiklis šiek tiek viršija ES vidurkį (25 proc.) — šalyje yra 30 proc. gyventojų su negalia. Žemiausius rodiklius turi Malta (12 proc.) ir Švedija (13 proc.).

23
Tegai:
Tarptautinė žmonių su negalia diena, negalią turintys žmonės, žmonės su negalia
Dar šia tema
Transporto balsas: Kaune plečiamos paslaugos žmonėms su regos negalia
Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių
Žmonėms su negalia bus užtikrinta teisė rinkti valdžią
Seimas siūlo neįgaliems vaikams išmokas didinti dvigubai