Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė

Lietuvos švietimo ministrė pakomentavo savo atsistatydinimą

79
(atnaujinta 16:45 2018.12.03)
Pasak Petrauskienės, jos pasitraukimas iš pareigų neturės įtakos streikuojantiems, nes sprendimą dėl pinigų paskirstymo vis tiek priimtų ne ji, o Vyriausybė

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pareiškė, kad švietimo sistemos reformos išjudino labai daugelio žmonių interesus, todėl naujoves buvo bandoma sustabdyti.

Apie tai ji pasakė interviu LRT.

"Pradėtos reformos išjudino labai daugelio žmonių interesus ir manau, kad tai yra pagrindinė bandymo stabdyti reformas, pokyčius švietimo sistemoje, kurie Lietuvai buvo rekomenduojami antrą dešimtmetį, priežastis", — pasakė ministrė.

Petrauskienė pažymėjo, kad ji nepatyrė jokio spaudimo iš Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio jos pasitraukimo iš pareigų atžvilgiu. Anot jos, galutinis sprendimas buvo priimtas pirmadienį.

Ministrė pasakė, kad jai labai sunku komentuoti jausmus, susijusius su pasitraukimu, tačiau apskritai pagrindinė situacija yra ta, kad ji ėmėsi atsakomybės ir tokių darbų, kurie yra reikalingi švietimo ir mokslo sistemai.

"Tai tikrai nėra populiarūs sprendimai, tie, kurie, matyt, nėra daugeliui partijų politiškai naudingi, bet jie tikrai reikalingi Lietuvos visuomenei", — pasakė Petrauskienė.

Ji pažymėjo, kad jos pasitraukimas iš pareigų neturės įtakos streikuojantiems, nes pirmadienį vyks Vyriausybės posėdis, kuriame bus priimti sprendimai dėl 2019 metų valstybės biudžeto. Be to, Vriausybė apsvarstys profesinių sąjungų prašymą dėl 300 milijonų eurų iš biudžeto ir priims sprendimą.

Anksčiau ministras pirmininkas paskelbė sprendimą pašalinti iš pareigų tris ministrus. Be Petrauskienės savo postus paliks kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Komentuodamas švietimo ministrės pasitraukimą iš pareigų, Skvernelis pareiškė, kad tokia priemonė reikalinga, kad būtų tęsiamos reformos. Be to, premjero teigimu, Švietimo ministerija padarė daug, tačiau šie veiksmai nepasiekė pageidaujamo rezultato.

Lapkričio mėnesį Lietuvos mokytojai iš dešimčių mokyklų pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindiniai mokytojų reikalavimai yra pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, taip pat padidinti atlyginimą ir sumažinti mokinių skaičių klasėse.

Lietuvos vyriausybė po ilgų derybų tarp profesinių sąjungų ir švietimo ministrės pasiūlė pasirašyti partijų susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo 2020-2025 metų laikotarpiui. Vyriausybės vadovas pažadėjo apsvarstyti profesinių sąjungų reikalavimus.

79
Tegai:
atsistatydinimas, Švietimo ir mokslo ministerija, Jurgita Petrauskienė, streikas
Dar šia tema
Švietimo ir mokslo ministrei skelbiama interpeliacija dėl mokytojų streiko
Derybų rezultatai: dėl ko susitarė profsąjungos ir ŠMM
Streikuojantys mokytojai liko nakvoti Švietimo ir mokslo ministerijoje
Trečią naktį iš eilės streikuojantys mokytojai nakvojo ministerijoje