Laikosi už rankų, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai nustatė, kada sutuoktiniai nustoja bartis

29
(atnaujinta 18:27 2018.12.04)
Teigiamos emocijos padeda šeimą turintiems žmonėms gyventi ilgiau

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Sutuoktiniai nustoja nuolat ginčytis tarpusavyje ir bartis dėl smulkmenų tik po kelių santuokos dešimtmečių, kai jie pradeda vertinti visus ginčus su humoru, rašo žuranalas "Emotion".

Šiandien kas antra pora išsiskiria per pirmuosius dvejus santuokos metus ir dažnai dėl nuolatinių skandalų. Alice Verstaen Berklio universiteto Kalifornijoje mokslininkų komanda domėjosi, kaip ginčai dėl įvairių smulkmenų ir su jais susijusios skriaudos daro įtaką skyrybų dažnumui.

Jie 13 metų stebėjo beveik šimtą porų, gyvenusių kartu nuo 15 iki 35 metų. Kas penkerius metus mokslininkai pakviesdavo juos į savo laboratoriją, pasiūlydavo aptarti santykių problemas ir pasikalbėti apie paskutinį ginčą.

Verstaen ir jos kolegas domino ne tik jų dialogo tema, bet ir kokias emocijas jie parodydavo pokalbio metu, kaip dažnai jie ginčijosi ir sutarė tarpusavyje.

Tyrimo duomenimis, jaunos poros labiau linkusios į neigiamas emocijas ir labai agresyvų ginčų sprendimo būdą. Tačiau tai buvo visiškai nebūdinga sutuoktiniams, kurie gyveno kartu daugiau nei du dešimtmečius.

Be to, tų pačių porų elgesys laikui bėgant keitėsi panašiai: konfliktų aštrumas silpnėjo, o mėgavimasis gyvenimu išaugo.

"Šis atradimas pabrėžia teigiamų emocijų svarbą mūsų sveikatai. Tai gali paaiškinti, kodėl šeimą turintys vyrai ir moterys vidutiniškai gyvena ilgiau nei vieniši pagyvenę žmonės", — apibendrino Verstaen.

29
Tegai:
šeima, žmona, vyras, santuoka
Dar šia tema
Vilniaus metų statistika: kur susituokia ir kiek gimė naujų vilniečių
Rygos santuokos rūmuose jaunavedžiams uždrausta gerti šampaną
Premjero prašoma pasiaiškinti dėl Vyriausybės pozicijos įteisinti vienalytes santuokas