Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka.

Opozicija: premjeras turi pradėti derybas su streikuojančiais mokytojais

22
(atnaujinta 11:50 2018.12.06)
Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio, Vyriausybės neveikimas ir užsitęsę mokytojų streikai trikdo mokinių ugdymosi procesą ir dėl to kenčia vaikai, mokytojai bei tėvai

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija įregistravo rezoliucijos "Dėl pedagogų darbo užmokesčio, derybų dėl mokytojų streikų užbaigimo ir atlyginimo už prarastą darbo užmokestį streikuotojams užtikrinimo" projektą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Rezoliucijoje Vyriausybė raginama skubiai priimti konkrečius sprendimus dėl pedagogų darbo užmokesčio didinimo, pradėti derybas su streikuotojais dėl streikų užbaigimo ir siekti, kad streikavusiems mokytojams derybomis būtų užtikrintas atlyginimas už prarastą darbo užmokestį.

Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio, Vyriausybės neveikimas ir užsitęsę mokytojų streikai trikdo mokinių ugdymosi procesą ir dėl to kenčia vaikai, mokytojai bei tėvai. 

"Dėl susidariusios situacijos kalti ne mokytojai, o Vyriausybė, nieko nesiimanti, kad mokytojų padėtis nebūtų tokia beviltiška", — pažymi Landsbergis.

Pasak jo, priešingai — iš Vyriausybės patarėjų lūpų girdime mokytojų palyginimą su "Kremliaus smogikais" ir grasinimus, kad su nepaklusniais mokytojais bus susidorota.

Gabrieliaus Landsbergio teigimu, užuot asmeniškai ėmęsis lyderystės ir pradėjęs pats derybas su streikuojančiais mokytojais premjeras pasislėpė už kitų ministrų ir savo patarėjų pečių, įsakmiu tonu toliau įžeidinėja mokytojų bendruomenę bei ignoruoja jų reikalavimus.

Pedagogų streikas

Keletas Lietuvos mokyklų lapkričio 12 dieną pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas yra pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Streikas vyksta jau ketvirtą savaitę. Lietuvoje veikia apie 2 tūkst. mokymo įstaigų, kuriose dirba 45 tūkst. pedagogų.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, mokytojų atlyginimas iki mokesčių trečiame šių metų ketvirtyje pasiekė 952 eurus ir jau viršija šalies vidutinį atlyginimą, kuris yra 936 eurai.

22
Tegai:
streikas, mokytojai, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Skvernelis: streikuojantys mokytojai kenkia vaikams
Vyriausybė siūlo partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo finansavimo
Medikų sąjūdis palaiko streikuojančius pedagogus
Lietuvos švietimo ministrė pakomentavo savo atsistatydinimą
"Išgirskite mokytojus": Vilniuje vyko švietimo darbuotojų mitingas
Discussion