Sulaikyti Ukrainos laivai pristatomi į Kerčės uostą

Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui

85
Sulaikytų Ukrainos karinių laivų apžiūros metu FSB pareigūnai išsiaiškino, kad ginklai buvo užtaisyti

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Ukrainos karinio laivyno laivų patikros po incidento Juodojoje jūroje metu nustatyta, kad jų artilerijos įrenginiai buvo užtaisyti ir parengti mūšiui, šeštadienį pareiškė Rusijos FSB tyrimo departamento vadovas Michailas Šyšovas.

"Vykdant laivų apžiūrą buvo nustatyta, kad artilerijos įrenginiai buvo užtaisyti ir parengti mūšiui, tai yra, sviedinys buvo lizde, maitinimas įjungtas", — trumposios spaudos konferencijos metu MIA "Rossija segodnia" pareiškė Šyšovas.

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Kelias valandas jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse. Jis taip pat pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas.

85
Tegai:
Kerčės sąsiauris, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
Dar šia tema
Kijevas pripažino, kad Kerčės sąsiauris yra atviras laivybai