Skiepai, archyvinė nuotrauka

Tymai Visagine: užkratas galėjo būti atvežtas Ukrainos

93
(atnaujinta 16:38 2018.12.08)
Įtariama, kad užkratas į Visagine įsikūrusioje siuvimo įmonę "Visatex" galėjo būti atvežtas iš Ukrainos; daugiausia užsikrėtė čia dirbančios moterys iš Šri Lankos

VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Lapkričio pabaigoje Visagine buvo užfiksuotas tymų protrūkis, įtarta 18 ligos atvejų, aštuoni patvirtinti, tačiau specialistai perspėja, kad susirgusiųjų skaičius gali didėti, praneša LRT.

Tymai užfiksuoti tik Visagine įsikūrusioje siuvimo įmonėje "Visatex". Įtariama, kad užkratas galėjo būti atvežtas iš Ukrainos, nes viena darbuotoja buvo ten išvykusi atostogų ir jai grįžus užfiksuoti pirmieji atvejai.

Tuo pačiu metu daugiausia užsikrėtė čia dirbančios moterys iš Šri Lankos. Gamykloje dirba 590 žmonių, 116 iš jų Šri Lankos piliečiai.

Lapkričio pabaigoje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbė, kad NVSC specialistai ėmėsi visų reikiamų priemonių protrūkiui suvaldyti, o kadangi tymų skiepijimų apimtys šalyje yra gana aukštos, ligos išplitimo tikimybė maža.

2017 metų duomenimis, anot NVSC, Lietuvoje apie 95 proc. vaikų nuo šios ligos buvo paskiepyti, o Visagino mieste — daugiau nei 99 proc.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, daugiausia tymų atvejų nuo 2017 metų spalio 1 dienos registruota Graikijoje (3 049), Prancūzijoje (2 771), Italijoje (2 599), Rumunijoje (1 821).

93
Tegai:
Ukraina, Visaginas, tymai
Dar šia tema
Paskelbta, kada Grybauskaitė vyks palaikyti Ukrainos "šiuo įtemptu laikotarpiu"
Ukraina pradėjo kviesti rezervistus