Lietuvos ugniagesiai

Nėra pinigų respiratoriams: Lietuvos ugniagesiai reikalauja reformos

39
(atnaujinta 11:44 2018.12.09)
Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojams tenka važiuoti į gaisrus su sena technika. Be to, dėl mažo atlyginimo trūksta kvalifikuotų darbuotojų

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai reikalauja reformos savo darbo srityje dėl mažo darbo apmokėjimo, personalo trūkumo ir pasenusios ugnies gesinimo technikos, praneša LRT.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) darbuotojai jau ne vienerius metus iš vyriausybės reikalauja reformos. Tai vyksta dėl to, kad rajonų komandoms dažnai trūksta elementarios įrangos ir saugos priemonių. Kai kuriose vietose dėl mažų atlyginimų trūksta darbuotojų. Ugniagesiai taip pat pažymi, kad dauguma jų turi tik vieną ekipuotę, o į iškvietimus jiems tenka važinėti beveik 40 metų senumo transporto priemonėmis.

Joniškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Virginijus Vasiliūnas papasakojo, kad savivaldybė negali rasti lėšų net naujai kvėpavimo įrangai.

"Tie pinigai yra labai maži, palyginti su žmogaus gyvybe. Gal didelių skaičių neįvardinsiu, bet suma siekia dešimtis tūkstančių eurų. Bet tai iki 50 tūkstančių. Kur pakaktų įsigyt ir kvėpavimo aparatus tarnybai, apmokyti darbuotojus", — pasakė Vasiliūnas.

Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis, komentuodamas šį pareiškimą, pasakė, kad savivaldybė nėra pajėgi iš karto tokias lėšas skirti, be to, būtina nuspręsti, ar iš viso tokios komandos reikalingos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius savo ruožtu pažymėjo, kad pagrindinės problemos — ne visada modernios technikos trūkumas. Pasak jo, apskričių centrų ugniagesių komandų garažai gal ir pilnesni modernios technikos. Pavyzdžiui, Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba turi modernų keltuvą, cheminių incidentų likvidavimo automobilį, narų įrangą. Tačiau vis sunkiau rasti, kas su šia technika dirbtų, nes atlyginimai nedideli.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad būtina šią sritį reorganizuoti. Pasak jo, optimizavus tinklą, lengviau būtų rasti lėšų ir technikai įsigyti.

"Iš esmės pakeisti tai, kas buvo kolūkinės santvarkos suformuota — kiekviename kolūkyje įsteigta gaisrinė nestatutinė, kuri atliko tam tikrus minimalius darbus. Tai be šito pokyčio tikrai nieko nebus, nes lėšų poreikis yra milžiniškas", — pasakė Skvernelis.

Ministras pirmininkas taip pat teigė, kad kol kas valstybė pajėgi tik pridėti šiek tiek pinigų atlyginimams didinti. Pasak premjero, algos labiausiai didės statutiniams ugniagesiams, apie 100 eurų.

Iš viso per trejus metus ugniagesių alga augo penktadaliu ir dabar vidutinis statutinio ugniagesio atlyginimas siekia 721 eurą, savivaldybių ugniagesių — dar mažesnis, apie 500 eurų.

39
Tegai:
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Saulius Skvernelis, Lietuva, ugniagesiai
Dar šia tema
Ugniagesių įranga nebuvo atnaujinama beveik dešimtmetį