Piniginė, archyvinė nuotrauka.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai kils jau nuo sausio

97
(atnaujinta 11:35 2018.12.10)
Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų bruto, o kartu su mokesčių reforma ― beveik 80 eurų "į rankas"

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Vyriausybė pirmadienio posėdyje iš dalies pritarė Seimo narės Aušros Papirtienės siūlymui skirti papildomų lėšų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Papildomai Vyriausybė šiems mokytojams skyrė 6,7 mln. eurų. Kartu su anksčiau skirtomis valstybės biudžeto lėšoms bei vidiniais Švietimo ir mokslo ministerijos resursais, iš viso šių mokytojų koeficientams didinti 2019 metais numatyti 13,4 mln. eurų.

"Atsižvelgdami į pasirašytą šakos kolektyvinę sutartį ir vertindami socialinį dialogą su savo partneriais, pradedame įgyvendinti susitarimus metais anksčiau. 2019 metų biudžete numatyti 13,4 mln. eurų leis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams atlyginimus jau nuo sausio 1 dienos pakelti 10 procentų. Ši mokytojų grupė anksčiau buvo nepelnytai pamiršta", — sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio pedagogų atlyginimų kėlimo programa numatyta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatose, siekiant šių mokytojų atlyginimus iki 2020 metų sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimu.

Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad dėl papildomų finansų vidutiniškai vienam mokytojui atlyginimas kils daugiau nei 50 eurų bruto, o kartu su mokesčių reforma ― beveik 80 eurų "į rankas". Konkretaus asmens atlyginimas kils priklausomai nuo jo gaunamų pajamų ir pasirinkimų, susijusių su mokesčių reforma.

Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
© Sputnik /
Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
97
Tegai:
mokesčių reforma, atlyginimas, mokytojai, Švietimo ir mokslo ministerija
Temos:
Švietimas Lietuvoje (150)
Dar šia tema
ŠMM: Etatinio darbo apmokėjimo modelis bus patobulintas per dvi savaites
Vyriausybė siūlo partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo finansavimo