Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos žemdirbius vienijančių organizacijų atstovais

Lietuvos prezidentė pavadino žemdirbių reikalavimus ES pagrįstais

21
(atnaujinta 07:47 2018.12.11)
Visų pirma, Lietuvos netenkina, kad naujajame septynerių metų Europos biudžete parama kaimo plėtrai sumažės ketvirtadaliu

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Europos Komisijos siūloma tiesioginių išmokų Lietuvos žemdirbiams suma yra nepriimtina, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Pirmadienį valstybės vadovė susitiko su Lietuvos žemdirbius vienijančių organizacijų atstovais ir aptarė ES daugiametę 2021–2027 metų finansinę perspektyvą bei joje numatomą paramą mūsų šalies ūkininkams.

Grybauskaitė paremia ūkininkus ir laiko jų reikalavimus pagrįstais, nes Europos Komisijos pasiūlymai dėl paramos Lietuvos žemės ūkiui yra nepriimtini.

Komisijos siūlymu, tiesioginės išmokos 2021–2027 metų biudžete vėl būtų mažesnės nei ES vidurkis.

"Susitikime atkreiptas dėmesys, kad iki šiol, po keturiolikos Lietuvos narystės ES metų, ES nevykdo suderėtų ir vienbalsiai priimtų įsipareigojimų mokėti mūsų žemdirbiams nediskriminacines tiesiogines išmokas", — teigiama pranešime.

Grybauskaitės teigimu, respublikos netenkina, kad naujajam finansiniam periodui EK siūloma parama kaimo plėtrai mažėja ketvirtadaliu — tokiu pat dydžiu kaip ir turtingesnėms ES šalims.

Lietuva turi užtikrinti šalies žemdirbių konkurencines sąlygas bendroje Europos rinkoje, padarė išvadą valstybės vadovė. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad žemės ūkio finansavimas yra tarp svarbiausių būsimų derybų Briuselyje klausimų.

Gruodžio 13 dieną Briuselyje Europos Vadovų Taryboje vyks pirmoji diskusija dėl daugiametės perspektyvos.

Spalį Lietuvos ūkininkai surengė protesto akcijas prieš suplanuotas išmokas, pasiūlytas naujame septynerių metų Europos biudžete. Kartu su jais nepasitenkinimą išreiškė ūkininkai iš Latvijos, Lenkijos ir Čekijos.

Lietuva siekia didinti ES subsidijas tiek politiniu lygmeniu, tiek įvairiomis akcijomis, tačiau iki šiol tokie kovos metodai nesuteikė didelės sėkmės. Iki šiol subsidijų ūkininkams dydis yra apytiksliai trečdaliu mažesnis už Europos vidurkį.

21
Tegai:
ES išmokos žemdirbiams, žemdirbiai, Europos Komisija (EK), ES, Lietuva, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Ekspertas: ūkininkai Baltijos šalyse gauna mažiausias dotacijas iš ES
Gaisrininkai, archyvinė nuotrauka

Per 5 šių metų mėnesius kilusių gaisrų skaičius mažiausias per 17 metų

(atnaujinta 11:48 2020.06.05)
Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 52 gyventojus, 355 pastatus, 27 transporto priemones, 796 gyvūnus

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Per penkis šių metų mėnesius šalyje kilo 4550 gaisrų, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. 

Palyginti su 2019 metų tuo pačiu laikotarpiu, jų kilo 31,7 proc. mažiau, pernai kilo 6667 gaisrai. Tai mažiausias 5 mėnesių gaisrų skaičius per 17 metų.

Departamento duomenimis, per 5 mėnesius gaisruose žuvo 48 žmonės, iš jų 2 vaikai (pernai per tą patį laikotarpį — 42 gyventojai), o 57 gyventojai (86) patyrė traumų. Penkerių metų penkių mėnesių žuvusiųjų gaisruose vidurkis — 54 žmonės, tad šiemet žuvo 11 proc. mažiau.

Šiais metais kilo 6 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 36 gaisrai nusinešė po vieną žmogaus gyvybę. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 52 gyventojus, 355 pastatus, 27 transporto priemones, 796 gyvūnus. 

Tegai:
statistika, gaisrai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
Dar šia tema
Lietuvoje dėl žolės padegimų per parą sudegė 12 pastatų
Teismui perduota ištirta baudžiamosios bylos dalis dėl gaisro Alytuje
Policija, archyvinė nuotrauka

Buitinio konflikto metu atskleistos dar dvi nusikalstamos veiklos

(atnaujinta 11:10 2020.06.05)
Policijos duomenimis, bute buvo rasta narkotinių medžiagų, o moters rankinėje — šaunamasis ginklas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Radviliškyje, daugiabučiame name, dėl vykstančių muštynių iškviesti policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ne tik dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, bet dar ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, pranešė Šiaulių policijos departamentas.

Incidentas įvyko gegužės 28-osios naktį, Vaižganto gatvėje. Kaip pažymima policijoje, butas, į kurį buvo iškviesti Radviliškio rajono policijos pareigūnai, jiems buvo žinomas dėl ten gyvenančių prastos reputacijos žmonių. Jį nuomojasi 30-metė moteris, gyvenanti su 36 metų sugyventiniu. Pastarojo 41 metų brolis irgi gyvena tame pačiame bute.

Anksčiau už vagystes, plėšimus ir kitus nusikaltimus teisti vyrai tarpusavyje nuolat konfliktavo. 36 metų vyrui nuo 2019 metų rudens už naujai padarytas nusikalstamas veikas skirta intensyvi priežiūra — įtariamojo kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis.

Gegužės 28-osios naktį tarp moters sugyventinio ir jo brolio kilo konfliktas dėl to, kad pastarojo buvo pareikalauta išsikraustyti iš buto. Vyrai susimušė, muštynių metu buvo apgadintas turtas, 36 metų broliui peiliu sužalotas pirštas, patemptas riešas. Nukentėjusiajam nustatytas 0,53 prom. girtumas. Įtariama, kad jo brolis irgi buvo neblaivus. Tačiau pareigūnams atvykus į butą, jis nebuvo rastas.

Vyras buvo surastas vėliau ir uždarytas į areštinę, dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pareigūnai nusprendė atidžiai apžiūrėti įvykio vietą, dėl to, kad laiptinėje, prie įėjimo į butą, mėtėsi panaudoti švirkštai. Buto miegamajame kambaryje policininkai rado folijos lankstinuką su biria baltos spalvos galbūt narkotine medžiaga ir plastikinį buteliuką su bespalviu skysčiu, kuris, manoma, taip pat kvaišalai. Moters rankinėje pareigūnai rado šaunamąjį ginklą.

Pora neigė esą minėtų daiktų savininkai, tačiau dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

Tegai:
smurtas, šaunamasis ginklas, narkotinės medžiagos, policija, Radviliškis
Dar šia tema
Klaipėdos rajone rasta moteris, kuri buvo laikoma pagrobta
Sučiuptas nuo atsakomybės mėginęs išsisukti vyras, neblaivus sėdėjęs už vairo
Policija sulaikė parduotuvę Vilniuje apvogusius asmenis
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova sureagavo į JAV pareiškimus dėl Rusijos vaidmens Viduriniuose Rytuose

Pasak Rusijos URM atstovės, JAV Valstybės departamentui tektų prisiminti savo politikos Viduriniuose Rytuose pasekmes — "mirtys ir sunaikinimai"

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova, komentuodama JAV valstybės sekretoriaus padėjėjo Davido Šenkerio teiginius, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurinių Rytų", paragino prisiminti Vašingtono vykdomos politikos regione rezultatus.

"Norėčiau pasitikslinti, kokį pastarųjų dviejų dešimtmečių Amerikos projektą Viduriniuose Rytuose Šenkeris laiko sėkmingu? <...> Mes negalime atsiminti. Tik mirtis ir sunaikinimas", — sakė ji RIA Novosti.

Nors galbūt būtent taip Šenkeris mato "sėkmingo projekto rezultatą", pridūrė diplomatė.

Anksčiau Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Slutskis sakė, kad Rusijos, esančios Sirijoje šalies vadovybės kvietimu, buvimas yra visiškai teisėtas, priešingai nei JAV, ir teiginys, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurinių Rytų", yra cinizmas ir arogancija.

Anksčiau JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Davidas Šenkeris teigė, kad Rusija turėtų "pasitraukti iš Vidurinių Rytų", nes ten ji atlieka "destruktyvų vaidmenį".

Šenkeris taip pat pakartojo dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo tezę, kad ankstesniojo prezidento Barako Obamos administracija "sveikino rusų atėjimą į Siriją" šalies vadovui Bašarui Assadui į pagalbą, manydama, kad tai "nutempia rusus į liūną".

Anot jo, sėkmė Sirijoje pastūmėjo Rusiją veikti Libijoje, kur ji dabar "neatlieka produktyvaus ar stabilizuojančio vaidmens".

Nuo 2015 metų oficialios Sirijos valdžios institucijų prašymu Rusija teikia karinę ir kitokią pagalbą Arabų Respublikai kovojant su terorizmu ir šalies atstatymu. JAV pajėgos dislokuotos šalyje be oficialių institucijų leidimo.

Kalbant apie situaciją Libijoje, kurioje nuo 2011 metų vyksta vidaus ginkluotas konfliktas, Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad nesikiša į bet kurios šio konflikto pusės situaciją ir neteikia karinės pagalbos.

Tegai:
Sirija, JAV, Artimieji ir Vidurio Rytai (AVR), Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
JAV naudoja koronaviruso situaciją, siekdama padėti kovotojams Sirijoje
Pompėjas paragino nutraukti ugnį Sirijoje