Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

Vokietija pritaria siūlymui pratęsti sankcijas prieš Rusiją

28
(atnaujinta 16:06 2018.12.12)
Angela Merkel pareiškė, kad artėjančiame ES aukščiausiojo lygio susitikime Vokietija pasisakys už sankcijų Rusijai pratęsimą

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija pritars siūlymui pratęsti sankcijas prieš Rusiją artėjančiame ES aukščiausiojo lygio susitikime, praneša RIA Novosti.

Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

"Kalbant tiesiai, mes pasisakysime už sankcijų pratęsimą", — kalbėjo Merkel Bundestage. Ji išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų ir pareiškė, kad Vokietija "nepriima faktinių pretenzijų Azovo jūroje".

Praėjusią savaitę Lietuva įvedė nacionalines sankcijas Rusijai po Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje. Komentuodamas šį Vilniaus sprendimą, Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis penktadienį pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai yra absurdiški ir, nepaisant to, kad Lietuvos valdžia bando "įkąsti Rusijai", "tai yra lyg uodo įgėlimas".

Anksčiau JAV valstybės departamento specialusis atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris pareiškė, kad Europos šalys ir Jungtinės Valstijos turėtų apsvarstyti galimybę taikyti papildomas sankcijas Rusijai po incidento su Ukrainos laivais Juodojoje jūroje.

Nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas prie Europos Sąjungos Vladimiras Čižovas pareiškė, kad JAV panaudojo šį incidentą, kad padidintų ES sankcijų spaudimą Rusijai, tačiau joms tai nepavyko.

Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Porošenko provokacija prieš rinkimus, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie faktiškai ir vadovavo šiai specialiai operacijai. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

28
Tegai:
Vokietija, Rusija, Angela Merkel
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai