Medicinos biblioteka

Medicinos biblioteka naikinama dėl vyriausybės taupumo

40
(atnaujinta 14:39 2018.12.17)
Medicinos bibliotekai buvo skirtas 5000 kv. m. sklypas P. Baublio g. Santariškių medicinos miestelyje, kur turėjo būti įkurdintas medicinos informacijos valdymo centras, dėl nepaaiškinamų priežasčių medicinos bibliotekos plėtra nevykdoma

VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimo narys Juozas Olekas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kad nebūtų sunaikinta Lietuvos medicinos biblioteka ir joje sukauptas rašto ir kultūros paveldas, išskirtinė informacija, turinti reikšmę mokslui, švietimui ir šalies medicinai, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Likviduoti valstybinės reikšmės bibliotekos statusą turintį objektą, esantį Vilniaus senamiestyje, Kaštonų g. 7, siūlo Sveikatos apsaugos ministerija. Argumentuojama, kad būtų sutaupyta 0,54 milijono eurų.

Pasak Oleko,  pinigų atsiranda netgi viešai medikų kritikuojamiems projektams, pavyzdžiui,  tokiems kaip "Korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sektoriuje", kuriam Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 1,74 milijono eurų. 

"Medicinos biblioteka labai svarbi medicinos mokslui ir visai medikų bendruomenei", – kreipimesi į Ministrą Pirmininką primena Seimo narys Juozas Olekas.

Vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui primenama, kad Medicinos bibliotekai buvo skirtas 5000 kv. m. sklypas P. Baublio g. Santariškių medicinos miestelyje, kur turėjo būti įkurdintas medicinos informacijos valdymo centras. Dėl nepaaiškinamų priežasčių medicinos bibliotekos plėtra nevykdoma.

40
Tegai:
biblioteka, medicina
Dar šia tema
Įsigalios saugikliai partijoms, siekiančioms gauti dotacijas
Iki 2030-ųjų Lietuva svajoja vėl tapti 3 milijonų gyventojų šalimi
Lietuvos prezidentė pavadino žemdirbių reikalavimus ES pagrįstais
Strasbūre susitarta dėl kitų metų ES biudžeto