Buvęs švietimo ministras Dainius Pavalkis, archyvinė nuotrauka.

Buvęs švietimo ministras streikavusius mokytojus pavadino "prašvinkusiais"

35
(atnaujinta 07:35 2018.12.20)
Į komentarą sureagavęs žurnalistas Andrius Tapinas teigia, kad Pavalkio komentaras pretenduoja į vieną didžiausių viešai pasakytų metų nesąmonių internete

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Trečiadienio vakarą buvęs Švietimo ir mokslo ministras dr. Dainius Pavalkis nustebino viešąją erdvę savo komentaru apie streiką užbaigusius mokytojus, praneša LRT

"Gerai. Išsipraus, nes prašvinkę. Ir nesmirdės. Pailsės iki kito streiko dėl ko nors", — rašė Pavalkis komentuodamas publikaciją apie pasitraukiančius iš ministerijos pastato mokytojus.

Socialdemokratas Dainius Pavalkis 2012–2015 metais buvo paskirtas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministru, kurio pareigas ėjo iki 2015 metų gegužės, o vėliau grįžo prie medicininės praktikos ir pradėjo dirbti LSMU Chirurgijos klinikos gydytoju, kurio pareigas eina iki šiol.

Streikuojantys mokytojai, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Į komentarą sureagavęs žurnalistas Andrius Tapinas teigia, kad Pavalkio komentaras pretenduoja į vieną didžiausių viešai pasakytų metų nesąmonių internete.

Mokytojų streikas Lietuvoje

2019 metų biudžete švietimo sektoriui buvo skirta 185 mln. eurų daugiau nei einamųjų metų biudžete. Mokytojų atlyginimui buvo skirta daugiau kaip 49 milijonai, tačiau į streikuojančiųjų mokytojų reikalavimus buvo nepakankamai atsižvelgta.

Praėjusią savaitę Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms. Remiantis pataisomis, mokytojų darbo laiką sudarytų du krūvių variantai: kontaktinės valandos ir laikas, praleistas profesinio tobulėjimo ir mokyklos bendruomenės veiklai. Be to, sumažėjo darbo valandų skaičius.

Taip pat praėjusią savaitę transporto ministras Rokas Masiulis buvo paskirtas laikinai eiti švietimo ministro pareigas vietoj Jurgitos Petrauskienės.

Lapkričio 12 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo neterminuotą streiką. Mokytojai reikalavo, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis.

Lygiai tris savaites Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) gyvenę streikuojantys pedagogai trečiadienį galiausiai apleido patalpas.

35
Tegai:
internetas, Andrius Tapinas
Temos:
Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
Dar šia tema
Streikuojantys mokytojai tikisi susitarti su Švietimo ministerija iki Kalėdų
Lietuvos savivaldybės skirs nepanaudotus pinigus švietimo pagalbai
Norėjo kaip geriau, išėjo keistai: mokytojų streikas Lietuvoje žlugo