Akcija Paskutinis skambutis, archyvinė nuotrauka

Pedagogai paskelbė streiko pabaigą

32
(atnaujinta 11:23 2018.12.21)
Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas neatmeta galimybės, kad streikas kitąmet gali būti atnaujintas

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Pedagogai nuo penktadienio oficialiai stabdo streiką, praneša LRT.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pareiškė, kad mokytojai su Lietuvos švietimo ministerija sutarė dėl algoritmo, kuris padės aiškiau ir skaidriau apskaičiuoti mokytojų atlyginimus.

Akcija Paskutinis skambutis Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Patobulinimas įsigalios nuo kitų metų rugsėjo. Pasak Navicko, dėl finansavimo vis dar nesutarta, todėl streikai kitąmet gali būti atnaujinti.

Pasak ministro Roko Masiulio, kiekviena mokykla turės pati nuspręsti, kaip mokiniams kompensuoti dėl streiko prarastas pamokas.

Anksčiau Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 2019 metų biudžetą ir pakeitimus dėl mokytojų atlyginimo. Respublikos vyriausybė turėtų skirti švietimui 2,2 mlrd. eurų.

Mokytojų streikas Lietuvoje
Lapkričio 12 dieną Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo neterminuotą streiką. Mokytojai reikalavo, kad 20 procentų padidėtų darbo užmokestis ir sumažėtų darbo krūvis.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalavo papildomų 300 mln. eurų iš respublikos biudžeto skirti mokytojų atlyginimams, tačiau valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovas Ramunas Karbauskis pareiškė, kad tokių pinigų nėra ir nebus.

32
Temos:
Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
Dar šia tema
Buvęs švietimo ministras streikavusius mokytojus pavadino "prašvinkusiais"
Seimas padidino mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimus
Po trijų savaičių streikuojantys mokytojai išsikrausto iš ministerijos