Kanalizacija, archyvibė nuotrauka

Nenorintiems jungtis prie nuotekų tinklų gyventojams prigrasino baudomis

40
(atnaujinta 13:37 2018.12.21)
Respublikos gyventojus per ateinančius 12 metų įpareigojo įvykdyti vyriausybės reikalavimą. Baudos suma gali siekti 100 eurų

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Europos Komisija (EK) įpareigojo Lietuvą užtikrinti kokybišką nuotekų valymą, praneša LRT.

Iki šiol tik 75 proc. respublikos gyventojų yra prisijungę prie vandentiekio ir nuotekų sistemų. Norint įvykdyti EK reikalavimą, Lietuva turi pasiekti 98 proc. rodiklį.

"Žmonės turės arba prisijungti prie magistralinių nuotekų tinklų, kurie yra pravesti pro jų namus, arba turintys  individualius nuotekų valymo įrenginius turės deklaruoti, kad jie atitinka kokybės ženklą", – sakė Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Šalies valdžia pareiškė, kad gyventojai, per artimiausius 12 metų taip ir neprisijungę prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, iš pradžių bus įspėjami, o paskui jiems grės baudos nuo 70 iki 100 eurų.

Pirmąjį ES įspėjimą Lietuva gavo praeitą vasarį. Europos Sąjunga paskirstė lėšas tinklų įrengimui, tačiau žmonėms prie jų nesijungiant, ES nori išrašyti baudų už 16 mln.

Manoma, kad vyriausybė nepasiturintiems gyventojams skirs kompensacijas.

40
Tegai:
nuotekų surinkimo tinklai, Lietuva
Dar šia tema
Numatomi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimai
Klaipėdiečiai skundžiasi dėl nemalonių kvapų