Televizorius, archyvinė nuotrauka

LRTK užblokavo septynių televiziją retransliuojančių svetainių prieigą

392
(atnaujinta 15:06 2018.12.21)
Lietuvos radijo ir televizijos komisija nustatė, kad septyniose interneto svetainėse televizijos programų platinimo veikla yra neteisėta

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Teismas leido Lietuvos radijo ir televizijos komisijai blokuoti prieigą prie septynių televiziją retransliuojančių interneto svetainių, praneša spaudos tarnyba.

Teismas leidimą išdavė gruodžio 17 dieną, o gruodžio 19 dieną LRTK priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, nes, kaip numato įstatymai, apie ją nepranešė LRTK.

Komisija nustatė, kad septyniose interneto svetainėse (www.lt-tv.us, www.ittv.us, www.climetv.eu, www.play2pay.info, astra.play2pay.info, rus.play2pay.info, europe.play2pay.info) televizijos programų platinimo veikla yra neteisėta.

LRTK gruodžio 13 dieną kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją minėtose interneto svetainėse.

Pagal visuomenės informavimo įstatymas, asmenys, norintys Lietuvos vartotojams rodyti televizijos programas internete, prieš tai privalo pranešti apie tai LRTK, pateikdami jos patvirtintos formos pranešimą.

Analogiškus veiksmus pirmą kartą LRTK atliko š. m. gegužės mėn., kai davė privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją www.samorodok.tv, www.onelike.tv, www.freeintertv.com, www.tvtune.net, www.lttv.us, www.megogo.net interneto svetainėse.

392
Tegai:
Lietuvos radijo ir televizijos komisija
Dar šia tema
Lietuvoje nebus išjungta "per anteną" žiūrima nemokama televizija
Lietuvos nacionalinė televizija ir radijas depolitizuojami
Eurostatas: Baltijos šalyse nepopuliari išmanioji televizija