Didžiosios šventės, archyvinė nuotrauka.

Kaip išvengti nelaimių per šventes

16
(atnaujinta 20:00 2018.12.22)
Kad būtų visiškai saugu, pareigūnas Vaidas Maziliauskas siūlo per šventes nepadauginti alkoholio ir prisiminti apie kylančią grėsmę patiems tapti lengva vagių auka

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Per didžiąsias metų šventes medikai skaičiuoja apsinuodijusius prie švenčių stalo ar susižalojusius per Naujųjų naktį, rašo LRT.

Bluosto nesudeda ir policija bei ugniagesiai, kurie įspėja atsargiai džiaugtis fejerverkais bei saugoti savo turtą.

Kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų, specialiųjų tarnybų atstovai įspėja būti atsargius. Dangų puošiantys fejerverkai, elgiantis neatsakingai, gali kainuoti ir sveikatą, ir turtą. 

Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės valdymo tarnybos inspektoriaus Arvydo Vingailo, pirotechniką naudoja bet kur, neįsitikina, ar pagrindas kietas, kokia gali būti pirotechnikos trajektorija, nes bet kokia menka kliūtis, kad ir medžių šakos, gali ją pakeisti ir sužaloti žmones arba sunaikinti turtą.

Pirotechnikos gamintojams gruodis pats darbymetis ― net 80 proc. per visus metus nuperkamų fejerverkų parduodami prieš Kalėdas ir Naujuosius metus. Verslininkai primena, kad fejerverkų pakuotės skirtos ne tik grožiui ― ant jų yra instrukcijos, kurias skaityti privaloma.

Kad būtų visiškai saugu, pareigūnas Vaidas Maziliauskas siūlo per šventes nepadauginti alkoholio ir prisiminti apie kylančią grėsmę patiems tapti lengva vagių auka. Jie ypač suaktyvėja Naujųjų naktį.

Kad iš 2018-ųjų į Naujuosius metus netektų išvykti greitosios automobiliu, gydytojai įspėja nepersivalgyti ir ragina nepamiršti, kad 12 patiekalų prie Kūčių stalo reikia tik paragauti, o ne šlamšti pilnas porcijas.

"Kiekvieną sykį po didesnio pavalgymo reiktų pajudėti. Kadangi kol kas žiema graži, šventės irgi žada gražų orą, reikėtų išeiti pasivaikščioti, nueiti prie miesto eglutės. Ką tai duoda? Judesys skatina žarnyno veiklą, maistas greičiau praslinks žarnynu ir greičiau bus suvirškintas", ― nurodo dietologė Justė Parnarauskienė.

Ugniagesiai primena be priežiūros nepalikti įjungtų kalėdinių dekoracijų, neužmiršti orkaitėse kepamų patiekalų, užsidegusių riebalų negesinti vandeniu, nepalikti be priežiūros degančių žvakių. 

Kalėdos sostinėje — 2018.  Kalėdiniai renginiai Vilniuje
© Sputnik /
"Kalėdos sostinėje — 2018". Kalėdiniai renginiai Vilniuje
16
Tegai:
grėsmė, alkoholis
Dar šia tema
Sinoptiokai žada, kad Kūčios ir Kalėdos bus baltos
Žvaigždėtas dangus: fantastinis Maskvos pertvarkymas prieš Naujuosius metus
Vilnius dovanoja Kalėdinę 3D pasaką "Jėzaus gimimo istorija"
Tikros emocijos: Vilniaus oro uostas vaizdo įrašu pasveikino savo keleivius
Vilniuje išrinktos gražiausios kalėdinės vitrinos