Cigaretės, archyvinė nuotrauka.

Kontrabandinius rūkalus baltarusis gabeno automobilio dujų įrangoje

12
(atnaujinta 13:25 2018.12.24)
Patikros metu paaiškėjo, kad keturiuose "Fiat Multipla" dujų balionuose yra 2732 pakeliai cigarečių "Minsk Capital" su Baltarusijos akcizo ženklais

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Varėnos rajone, prie sienos su Baltarusija, VSAT pareigūnų sustabdytas baltarusis gabeno daugiau kaip 2700 pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Jos buvo paslėptos automobilio "Fiat Multipla" dujų balionuose.

Šeštadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai Varėnos rajono Paąžuolės kaime, kelyje Dubičiai - Rakai, sustabdė automobilį "Fiat Multipla" baltarusiškais numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 32-ejų Baltarusijos pilietis, turėjo tvarkingus asmens ir mašinos dokumentus. Lietuvoje jis buvo teisėtai ir iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vyras nieko draudžiamo negabena.

Vis dėlto Varėnos pasieniečiams kilo įtarimų, todėl "Fiat Multipla" buvo nukreiptas į netoliese įsikūrusią Aleksandro Barausko užkardą. Čia yra sąlygos detaliai patikrai.

Jos metu paaiškėjo, kad keturiuose "Fiat Multipla" dujų balionuose (tokia yra gamyklinė šio modelio įranga) yra 2732 pakeliai cigarečių "Minsk Capital" su Baltarusijos akcizo ženklais. Mašina važiavo, varoma benzinu.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusiui Varėnos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Ją nagrinės Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai. Užsieniečiui gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkst. eurų bei 2000 m. laidos automobilio konfiskavimas.

Po apklausos įteikę šaukimą atvykti į teismą pasieniečiai baltarusį paleido. "Fiat Multipla" ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinėje.

12
Tegai:
Baltarusija, ženklas, akcizas, cigaretės
Dar šia tema
Lietuvos pasieniečiai sulaikė didelę rūkalų kontrabandą vagone su trąšomis
Rusas bandė atgabenti į Lietuvą didelę gintaro partiją
Vagone su trąšomis vėl buvo aptikta cigarečių kontrabanda
Muitinė pasidalino 2018 metų įsimintiniausiais kontrabandos sulaikymais ― video
Policija ir muitinė sulaikė 2 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą — video