Automobilis žiemą, archyvinė nuotrauka.

"Regitra": kas svarbiausia įsigyjant automobilį

124
(atnaujinta 14:35 2018.12.24)
"Regitra" dalijasi naudingais patarimais, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš įsigyjant ir įsigijus transporto priemonę bei norint ją įregistruoti savo vardu

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Pasitaiko atvejų, kad žmogus, pirkdamas automobilį, nežino, nuo ko pradėti ir kokius parengiamuosius darbus būtina atlikti, norint kuo greičiau išvažiuoti į gatves, rašoma "Regitros" pranešime.

"Regitra" dalijasi naudingais patarimais, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš įsigyjant ir įsigijus transporto priemonę bei norint ją įregistruoti savo vardu.

Pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas

Teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai yra būtini transporto priemonės pardavimo procese. Tad pirkimo-pardavimo sutarčiai sudaryti reikia skirti ypatingą dėmesį. Rekomenduojamą jos formą galima rasti "Regitros" interneto svetainėje.

Būtina užfiksuoti ir pinigų perdavimo faktą. "Regitros" siūlomą pirkimo-pardavimo sutarties formą galima pildyti ir prireikus koreguoti. Jei už automobilį atsiskaitoma sutarties pasirašymo metu, į ją būtina įtraukti punktą, jog pinigai už transporto priemonę sumokėti. Na, o jei mokėjimas bus atliekamas vėliau, tuomet įsigijimo dokumentą reikia papildyti eilute apie tai, kokiais terminais atsiskaitymas bus vykdomas ir, žinoma, vėliau pinigų perdavimo faktą būtina užfiksuoti raštu.

Prieš sudarant sutartį, "Regitros" viešoje duomenų bazėje galima sužinoti, kokia transporto priemonės būsena registre ir ar jai nėra taikomi apribojimai, pavyzdžiui: areštas. Tai galite padaryti ČIA, suvedę reikiamus automobilio duomenis.

Draudimas ir techninė apžiūra

Vienas svarbiausių "Regitros" tikslų yra užtikrinti, jog viešajame eisme dalyvautų tik tvarkingos ir saugios transporto priemonės.

Tad tam, kad būtų leista su įsigyta transporto priemone dalyvauti viešajame eisme, automobilis privalo turėti galiojančią techninę apžiūrą. Ją galima atlikti techninių apžiūrų centre, kur bus įvertinta, ar automobilis yra techniškai tvarkingas ir nekeliantis grėsmės aplinkai bei kitiems eismo dalyviams.

Būtina pasirūpinti transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, kad įvykus avarijai būtų atlyginta padaryta žala.

Automobilio registracija savo vardu "Regitroje"

Jei perkamas Lietuvoje jau eksploatuotas automobilis, tuomet jį savo vardu privaloma įregistruoti per 10 kalendorinių dienų po to, kai jį pardavęs asmuo pranešė apie pasikeitusį savininką. To nepadarius per nustatytą terminą, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme panaikinamas.

Atlikti šią procedūrą galima tiesiog internetu ir vykti niekur nereikės. Tereikės prisijungti prie Kelių transporto priemonių registravimo sistemos ir pateikti visus reikalingus duomenis.

"Regitra" daugelį transporto priemonių registracijos paslaugų yra perkėlusi į elektroninę erdvę, tad asmenys jiems reikiamas paslaugas gali gauti nuotoliniu būdu ir taip taupyti laiką. Pavyzdžiui: anksčiau minėtoje sistemoje galima deklaruoti ir automobilio pardavimą, užsisakyti naujus numerio ženklus ar registracijos liudijimą ir kt.

Kokius tikslius žingsnius reikės atlikti, rasite mokomajame vaizdo įraše.

124
Tegai:
pirkimas, automobilis, Regitra
Dar šia tema
Seimas nutarė prailginti laikino vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiką
"Regitra" įspėja apie sukčius: jie siūlo įgyti teisę vairuoti nelegaliais būdais
Kaip saugiai vairuoti iškritus sniegui
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas