Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Paskelbta, kur Lietuvoje dažniausiai įvyksta transporto avarijos

41
(atnaujinta 15:12 2018.12.24)
Pažymėtina, kad sostinė nebuvo įtraukta į "lyderių" penketuką

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Draudimo bendrovės BTA specialistai, išanalizavę besibaigiančių metų duomenis, nustatė, kurie Lietuvos miestai yra avaringiausi, pranešė LRT.

Apskaičiavus santykinį avaringumo rodiklį tūkstančiui gyventojų, atskleista, kad daugiausia eismo įvykių šiemet buvo fiksuota turistų ir poilsiautojų pamėgtuose Trakų bei Molėtų rajonuose.

BTA duomenimis, Trakuose tūkstančiui gyventojui šiais metais teko 57 eismo įvykiai, o Molėtuose — 38. Toliau rizikingiausių savivaldybių penketuke rikiuojasi Tauragė, Klaipėda ir Raseiniai.

"Į akis krenta faktas, kad penketuke nėra tradiciškai avaringiausia teritorija laikomo Vilniaus, o abi "lyderiaujančios" savivaldybės — itin pamėgtos šalies ir užsienio turistų. Vasara buvo šilta, daug žmonių laiką leido prie ežerų, gamtoje, tad tikimybė patekti į eismo įvykį čia buvo didžiausia. Džiugu, kad absoliuti dauguma fiksuotų įvykių — smulkūs ir nepareikalavę aukų", — aiškina BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Be to, Klaipėdos avaringumas taip pat gali būti paaiškinamas išaugusiais prie jūros keliaujančių poilsiautojų srautais, nulemtais sezoniškumo.

"Tuo tarpu Raseinių ir Tauragės situacija kelia nerimą — panašu, kad ryškėja teritorijos, kuriose vairuotojų kultūra dar atsilieka nuo šalies vidurkio, o kelių eismo taisyklių paisymas bei pagarba aplinkiniams eismo dalyviams pamirštama pernelyg dažnai", — įsitikinęs specialistas.

Tai, kodėl tarp santykinai avaringiausių miestų nėra nei Vilniaus, nei Kauno, specialisto teigimu, galima paaiškinti ir infrastruktūriniais veiksniais.

"Didmiesčių gatvės, sankryžos nuolat perdaromos, tobulinamos ir pritaikomos dideliems eismo srautams, siekiant užkirsti kelią eismo įvykiui. Tuo tarpu mažesniuose miestuose tendencija priešinga — beveik visus metus ten eismas mažas, gatvių, sankryžų pralaidumas apskaičiuotas ir paruoštos gana nedideliam transporto srautui. Bet štai kai kelis mėnesius tie srautai staiga išauga kelis kartus, ir pasipila eismo įvykiai", — aiškina Žiukelis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį šalies keliuose žuvo daugiau kaip 80 žmonių. Daugiausia aukų buvo tarp pėsčiųjų, o dauguma avarijų įvyko tamsiuoju poros metu.

41
Tegai:
avarija, eismo įvykis
Dar šia tema
Fotofaktas: Klaipėdoje atsirado neįprasti kelio ženklai
Lietuvis laikomas pagrindiniu mirtinos avarijos Sankt Peterburge kaltininku
Kodėl Lietuvos vairuotojai nepaiso įstatymų ir važinėja be privalomojo draudimo
Teisiamas panevėžietis, partrenkęs žmoną ir nesuteikęs jai pagalbos