Laikraščiai, archyvinė nuotrauka.

Leidėjai: mokesčių lengvatos skaitytojų privilioti nepadės

13
(atnaujinta 07:13 2018.12.26)
Laikraščiai ir žurnalai provincijos skaitytojams per brangūs net ir su lengvatomis

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Valdžia, nustačiusi trečdaliu mažesnius spaudos pristatymo kaimo vietovėse tarifus, tikisi, kad periodiniai leidiniai kaimo žmonėms taps prieinamesni, rašo LRT.

Tačiau ši ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, pasak leidėjų, skaitytojų privilioti nepadės. Laikraščiai ir žurnalai esą provincijos skaitytojams per brangūs net ir su lengvatomis.

Vyriausybė trečdaliu sumažino pristatymo prenumeratoriams paslaugų tarifus ir taip tikisi, kad provincijos gyventojams spauda taps kur kas prieinamesnė.

Seimas nuo naujųjų nusprendė spaudai taikyti ir lengvatinį 5 proc. PVM. Regioninių laikraščių leidėjai abejoja, ar lengvatos nykstančią spaudą atgaivins. Be to, dauguma žmonių jau užsiprenumeravo spaudą kitiems metams be jokios lengvatos.    

Didžiausius leistinus periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams tarifus nustato vyriausybė. Jei tarifai yra mažesni nei paslaugų sąnaudos, tai nuostolius padengia valstybė iš biudžeto. Skaičiuojama, kad per artimiausius porą metų nuostoliai sieks apie 7 mln. eurų.

Lietuvos pašto duomenimis, pristatomų periodinių leidinių kaime kasmet vidutiniškai mažėja 5–9 proc.

13
Tegai:
žurnalas, laikraštis
Dar šia tema
Seimas siūlo sumažinti PVM tarifą maisto produktams
Lietuvoje sumažės PVM tarifas malkoms ir medienos produktams
Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių