Maskva

Politologas: lietuvių tikėjimas "bloga Rusija" kenkia interesams

27
(atnaujinta 16:52 2018.12.28)
Jei Vilniaus ir Maskvos ekonominiai ryšiai būtų glaudesni, Lietuvos gyventojų gyvenimo sąlygos ir ekonomikos lygis būtų geresni, mano politologas Vladimiras Kirejevas

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Lietuvoje tik 42 procentai gyventojų teigiamai vertina Rusiją pagal agentūros "TNS LT" tyrimą. 54 procentai lietuvių ją vertina neigiamai.

Kalbant apie kitas šalis, aukščiausiai lietuviai vertina Vokietiją (91 procentas), Prancūziją (86) ir Didžiąją Britaniją (80). Jungtinės Valstijos taip pat pateko į lyderių penketuką — savo simpatijas šiai šaliai išreiškė 74 procentai respondentų.

Interviu Sputniku Lietuva filosofijos mokslų kandidatas ir politologas Vladimiras Kirejevas pabrėžė, kad šio tyrimo rezultatai yra nedžiuginantys, nes jie neatspindi realių ekonominių ir politinių gyventojų interesų.

"Dėl informacinio ir politinio darbo, sakysime netgi — propagandos, kuri vykdoma Lietuvoje ir apskritai Europos Sąjungoje, formuojasi stabilus neigiamas Rusijos įvaizdis, kuri yra "visų blogių šaltinis". Bet ar tai atspindi tikruosius europiečių ir lietuvių interesus? Manau, kad ne. Didžioji Lietuvos ekonominės gerovės dalis formuojasi dėl ekonominių ryšių su Rusija. Jei šie ryšiai būtų glaudesni, tuomet pragyvenimo ir ekonomikos lygis pakiltų apie 30-40 procentų", — teigė politologas.

Kirejevas priminė, kad jokios "grėsmės" iš Maskvos pusės nėra, ir tikėjimas iškraipytu Rusijos įvaizdžiu tiesiogiai kenkia lietuvių interesams.

27
Tegai:
Lietuva, Rusija
Dar šia tema
"Integrity Initiative" ― kas kovoja su Rusija Lietuvoje?
Kodėl Lietuva tampa naujaisiais namais politiniams sukčiams iš Rusijos
Lietuvai atėjo metas slėptis — nuo šalčių ir Rusijos dujų