Морозы в Москве

Specialistai papasakojo, kaip žiemą kvėpuoja žuvys

29
(atnaujinta 14:53 2018.12.29)
Vandens prisotinimo deguonimi procedūra atliekama reguliariai žiemą, ji būtina rezervuaro ekosistemai palaikyti

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Specialistai prisotina deguonimi Maskvos tvenkinius ir ežerus, tai padės jų faunai išgyventi žiemą, skelbia RIA Novosti.

"Maskvoje prasidėjo valstybinės vieningos įmonės "Mosvodostok" aptarnaujamų vandens telkinių aeracija, specialistai jau išgręžė skyles daugiau kaip 200 tvenkinių ir ežerų, tarp jų yra Patriarchų ir Novodevičių tvenkiniai, Sadki ir Vinogradnij tvenkiniai, apvalus tvenkinys Izmailovsko kultūros ir poilsio parke. Pragręžus skylę ledo paviršiuje vanduo yra prisotinamas deguonimi, kuris būtinas žuvims, moliuskams ir vėžiagyviams, gyvenantiems po ledu. Be to, oro cirkuliacija padeda išgaruoti kenksmingoms medžiagoms", — rašoma pranešime.

"Privaloma sąlyga yra ta, kad ledas turi būti ne mažiau kaip 12 centimetrų storio. Iš esmės aeracija atliekama stovinčio vandens telkiniuose, tekančio vandens telkiniams jos reikia rečiau, nes jie visiškai neužšąla", — komentuoja "Mosvodostok" spaudos tarnyba.

Kaip pažymėta, vandens prisotinimo deguonimi procedūra atliekama reguliariai žiemą, ji būtina rezervuaro ekosistemai palaikyti.

29
Tegai:
žiema, vanduo
Dar šia tema
Jūrų muziejuje padaugėjo gydomų ruoniukų
Pasaulinis potvynis: Antarktidos ledas sparčiai tirpsta
Žvejams derėtų būti ypač atsargiems: ledas slepia pavojų
Draudimas žvejoti vėgėles įsigalios dviem dienom vėliau nei įprastai