Pensininkė

Lietuvoje padidėjo pensijos

416
(atnaujinta 13:29 2019.01.01)
Be to, nuo sausio Lietuvos Respublikoje įsigaliojo pensijų kaupimo reforma

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Nuo sausio Lietuvos gyventojų pensijos išaugo septyniais procentais, praneša LRT.

Sodra
© Sputnik / Александр Липовец

Kaip pažymėta, Lietuvoje apie 800 tūkstančių asmenų, beveik kas trečias šalies gyventojas, gauna bent vienos rūšies pensiją. Lietuvos socialinio draudimo fondo ("Sodros") duomenimis, beveik 200 tūkstančių asmenų, turinčių teisę gauti pensiją, gauna pensijas į namus. Beveik pusė jų šiais metais sulauks naujų pensiją atnešančių darbuotojų, kurie turės parodyti pažymėjimą, susipažinti.

Taip pat nuo 2019 metų sausio 1-osios šalyje keičiasi ir pensijų kaupimo sąlygos. Visi kaupiantieji mokės įmokas nuo savo darbo užmokesčio, o nenorintieji dalyvauti pensijų kaupimo sistemoje, tiek šiuo metu dalyvaujantiems kaupime, tiek naujai įtraukiamiems į kaupimą, turės teisę per pusę metų to atsisakyti.

Dėl socialinio draudimo pokyčių ir atnaujinamų informacinių sistemų šį antradienį ir trečiadienį gali būti trikdžių naudojantis elektroninėmis "Sodros" paslaugomis.

Taip pat reikėtų priminti, kad nuo sausio prie antrosios pakopos papildomo pensijų kaupimo sistemos automatiškai bus prijungti dirbantieji gyventojai iki 40 metų, kurie iki šiol nedalyvavo programoje.

Respublikos gyventojai, kurie nenori investuoti į papildomų santaupų fondą, turi teisę atsisakyti ir grįžti į "Sodrą".

416
Tegai:
reforma
Dar šia tema
Teismas nagrinės baudžiamąją bylą dėl "Sodros" pirkimų
Tyrimus atliekanti bendrovė: kiek reikėtų uždirbti asmeniui, kad gyventų oriai
Dalia Grybauskaitė pasirašė 2019 metų "Sodros" biudžetą