Tekila, archyvinė nuotrauka.

Praėjusių metų alkoholio pardavimų rezultatai: stipriųjų gėrimų parduota mažiau

26
(atnaujinta 12:06 2019.01.05)
Vien iš sumažėjusių pardavimų negalima daryti išvados, kad ir vartojama alkoholio mažiau — vis dar aktyvi šešėlinė rinka, taip pat dažna praktika alkoholio įsigyti kaimyninėse Lenkijoje ar Latvijoje, kur alkoholio kainos dažnai yra mažesnės

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Prekybos centrai skaičiuoja 2018-ųjų alkoholio pardavimo rezultatus — visuose stipriųjų alkoholinių gėrimų parduota mažiau, o alkoholį imituojančių bealkoholių gėrimų rinka didėja, rašo LRT.

Palyginti su ankstesniais metais, 2018-aisiais alkoholinių gėrimų pardavimai "Maximose" sumažėjo 10 proc., "Iki" — 11 proc. "Rimi" konkrečių skaičių nenurodo, bet tikina, kad stipriojo alkoholio pardavimai "kiek sumažėjo".

O štai gėrimus, iš kurių sudėties alkoholis pašalintas, pirkėjai renkasi gerokai dažniau: "Rimi" jo pardavimai kilo 80 proc., "Maximoje" — 90 proc., "Iki" — dvigubai.

Prekybos tinklo "Maxima" komercijos vadovė Vilma Drulienė sako, kad tokiems gėrimų pardavimų pokyčiams įtakos visų pirma neabejotinai turėjo visuomenėje plintanti sveikos gyvensenos mada, taip pat laiko, kuriuo parduotuvėse galima prekiauti alkoholiu, bei pirkėjų amžiaus ribojimai.

Bealkoholių gėrimų pasiūla išsiplėtė panašiai kaip ir jų pardavimai. "Maximos" ir "Rimi" asortimentas — dvigubai, "Iki" skaičiuoja, kad pasiūla per pastaruosius trejus metus išaugo apie penkis kartus.

Beveik visi gėrimų gamintojai turi alkoholinių gėrimų — alaus, vyno, sidro, putojančio vyno — analogų be alkoholio. 

"Maxima" nurodo, kad labiausiai krito vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų — degtinės, konjako, brendžio, trauktinės, tekilos — pardavimai. Stipriųjų alkoholinių gėrimų kainos šiemet kyla dar labiau — nuo 2019-ųjų sausio jiems vėl didintas akcizas.

Tačiau vien iš sumažėjusių pardavimų negalima daryti išvados, kad ir vartojama alkoholio mažiau — vis dar aktyvi šešėlinė rinka, taip pat dažna praktika alkoholio įsigyti kaimyninėse Lenkijoje ar Latvijoje, kur alkoholio kainos dažnai yra mažesnės.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
26
Tegai:
alkoholio pardavimas
Dar šia tema
Ar draudžiama vartoti alkoholį prie vaikų
Rusijoje pasiūlyta perimti alkoholio ženklinimą iš Baltijos šalių
Lietuvoje gali būti uždrausta parduoti alkoholį imituojančias vaikų prekes
Nuo kovo naujieji akcizai etilo alkoholiui: kiek pabrangs stiprieji gėrimai
Lietuvos gyventojai užėmė trečiąją vietą ES pagal išlaidas alkoholiui