Brexit, archyvinė nuotrauka.

Jungtinę Karalystę renkasi vis mažiau emigrantų

50
(atnaujinta 12:58 2019.01.05)
Vis mažiau Lietuvos piliečių į Jungtinę Karalystę emigruoja dėl netrukus turinčio įvykti "Brexit'o", lėtėjančios Jungtinės Karalystės ekonomikos ir gerėjančio gyvenimo Lietuvoje

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Pastaruoju metu vis mažiau lietuvių renkasi emigraciją į Jungtinę Karalystę, rašo LRT.

Pagrindinė to priežastis yra šalies pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) kovo mėnesį. Tačiau pastebima, kad nebūtinai visi išvykstantieji grįžta namo. Dalis emigrantų renkasi kitas valstybes.

Jungtinės Karalystės darbo ir pensijų departamento duomenimis, per metus iki pernai rugsėjo Jungtinėje Karalystė draudimo paprašė 13,5 tūkst. Lietuvos piliečių. Tai trečdaliu mažiau nei tokiu pačiu metu užpernai, kai norintiems dirbti būtino draudimo prašė daugiau nei 19 tūkst. lietuvių.

Anot ekspertų, vis mažiau Lietuvos piliečių į Jungtinę Karalystę emigruoja dėl netrukus turinčio įvykti "Brexit'o", lėtėjančios Jungtinės Karalystės ekonomikos ir gerėjančio gyvenimo Lietuvoje.

Specialistai sako, kad ateityje į Jungtinę Karalystę dirbti važiuojančių gyventojų ir toliau mažės, o išvažiuojantys rinksis kitas valstybes.

Be to, Lietuvos valdžia ragina verslą pasirengti galimoms "Brexit" pasekmėms, jei Londonas taip ir nepatvirtins susitarimo su ES.

Britanija turėtų pasitraukti iš ES 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau Britanijos parlamentas iki šiol nepatvirtino anksčiau su ES sutartų "Brexit" sąlygų.

Ministrė pirmininkė Teresa Mei atidėjo balsavimą dėl dokumento, kuris turėjo įvykti gruodžio 11 dieną, o vėliau paskelbė, kad dabartinio susitarimo nepalaiko didžioji dauguma deputatų. Balsavimas buvo atidėtas vėliasniam laikotarpiui.

Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Britanijos ir ES susitarimo dėl "Brexit" peržiūra yra neįmanoma. Ji taip pat pažymėjo, kad Britanijoje pastebimas politinis chaosas, o šalies premjerės padėtis gerokai susilpnėjo.

ES aukščiausiojo lygio susitikimo Briuselyje metu Grybauskaitė palinkėjo Britanijos valdžiai "nuspręsti, ko ji tikrai nori".

50
Tegai:
ekonomika, Brexit, Jungtinė Karalystė, Lietuva
Dar šia tema
Britanijos parlamentui pateiktas siūlymas dėl nepasitikėjimo Mei votumo
Lietuvių ES vertinimas priklauso nuo Europos subsidijų dydžio
"Forbes" verslo reitinge Lietuva aplenkė Latviją ir Estiją
Lietuvoje rengiamas veiksmų planas "chaotiško Brexit" atvejui