Mergaitė, archyvinė nuotrauka

Solidaus amžiaus panevėžietis nubaustas 14-metės tvirkinimą

44
(atnaujinta 15:07 2019.01.06)
Aukštąjį medicininį išsilavinimą turintis vyras rašė 14 metų neturinčiai mergaitei seksualinio pobūdžio SMS žinutes

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Panevėžio apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 66 metų Panevėžio rajono gyventojui A.Š. dėl mažametės tvirkinimo, rašo Generalinės prakuratūros spaudos tarnyba.

Teismas aukštąjį medicininį išsilavinimą turintį vyrą pripažino kaltu dėl paauglei siųstų seksualinio pobūdžio SMS žinučių, kuriomis vyras bandė įkalbėti ją lytiniams santykiams. Nukentėjusioji — dar 14 metų neturinti mergaitė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Pasak prokurorės Baranauskienės, ir ikiteisminio tyrimo metu, ir per teismo procesą A. Š. teigė su mažamete susirašinėjęs tik iš smalsumo ir nemanęs, kad daro kažką neteisėto. Į anūkes tinkančiai mažametei jis siūlė pinigų, žadėjo nupirkti, ko ji nori, už tai, kad su juo lytiškai santykiautų.

"Teismas konstatavo, kad teisiamasis atliko tvirkinimo veiksmus — žinodamas, kad nukentėjusioji yra mažametė, siuntė jai amoralaus ir seksualinio pobūdžio turinio SMS žinutes", — sakė prokurorė.

Prokurorės Baranauskienės teigimu, tyrimo metu buvo nustatyta, kad A. Š. sistemingai siekė jaunų merginų, paauglių dėmesio — pareigūnai nustatė, kad šis vyras parašė daugiau nei dvidešimt skelbimų į interneto pažinčių portalus, kuriuose skelbė ieškąs jaunų merginų ir siūlė joms atlygį.

Teismas skyrė A. Š. laisvės apribojimą 1 metams. Nuteistasis taip pat turės atlyginti nukentėjusiajai padarytą neturtinę žalą.

44
Dar šia tema
Lietuvos deputatas Majauskas kaltinamas priekabiavimu prie moksleivės
Prokuratūra: VDA nenustatyta seksualinio priekabiavimo atvejų