Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis siūlo traktuoti eismo įvykį, per kurį žuvo žmonės, kaip nužudymą

38
(atnaujinta 16:25 2019.01.08)
Teisininkai sako, kad norint tokiu būdu nubausti daugiau tragiškų avarijų kaltininkų, reikėtų griežtinti įstatymus

VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Įsakymui sustoti nepaklusę vairuotojai, sukėlę avariją, kurioje žuvo žmonės, turėtų būti teisiami už žmogžudystę, LRT Radijui sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jeigu avarijos aplinkybės vis dėlto yra kitokios, tai ir byla turėtų būti nagrinėjama atlaidžiau.

Susisiekimo ministras įsitikinęs, kad bausmės Lietuvoje ir taip griežtos, o daugiau dėmesio reikėtų skirti švietimui.

Pats ministras pirmininkas tvirtina, kad nėra vienos teisios pusės. Jo teigimu, švietimui ir dabar skiriama gana daug dėmesio, laiko ir priemonių. Jis primena, kad šios ilgalaikės priemonės pasiteisino — jei 2007–2008 metais keliuose žuvo beveik tūkstantis žmonių, šiandien šis skaičius sumažėjęs iki 170 žuvusiųjų.

"Tai irgi labai daug, bet visiškai kiti, kaip matote, skaičiai. Kalbant apie neblaivių vairuotojų sukeliamus eismo įvykius, jie tikrai rezonansiniai, tragiški. Labai dažnai iš tiesų sukelia gana didelį rezonansą visuomenėje ir tikrai nemanau, kad reikėtų šiuo atveju griežtinti įstatymu", — akcentavo Skvernelis.

Premjero aiškinimu, priklausomai nuo kvalifikuojančių aplinkybių, nusikalstamą veiką galima traktuoti kaip nužudymą. Skvernelis pateikia pavyzdį — pasitaiko atvejų, kai policijos persekiojamas automobilis nestoja, kelią pavojų kitiems eismo dalyviams ir sukelia avariją, kurioje žūsta žmonės.

"Tai, žinoma, kvalifikacija vienareikšmiškai gali būti tik nužudymas. Mano tokia asmeninė nuomonė. Čia nėra joks spaudimas ar bandymas daryti įtaką ikiteisminio tyrimo institucijoms. Tai tvirtino ir teisminė praktika", — tvirtino premjeras.

Kitais atvejais, pabrėžia ministras pirmininkas, jeigu nėra kvalifikuojančių požymių ir aplinkybių, ikiteisminio tyrimo tyrėjas, prokuroras įvykį privalo kvalifikuoti pagal lengvesnę atsakomybę taikantį straipsnį dėl eismo įvykio sukėlimo.

38
Tegai:
žuvo keliuose, žūtis, eismo įvykis
Dar šia tema
Paskelbta, kur Lietuvoje dažniausiai įvyksta transporto avarijos
Lietuvoje per šventes įvyko daugiau kaip 70 eismo įvykių
Per parą Lietuvos keliuose žuvo 3 žmonės
Kaune šventiniu laikotarpiu greitį viršijo beveik 400 vairuotojų