Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka

Ignalinos AE apsaugą ketinama perduoti VST

24
Iki šiol Ignalinos atominės elektrinės apsaugą užtikrino Valstybės sienos apsaugos tarnyba, tačiau objektų apsauga nėra būdinga pasieniečių funkcija

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Uždaromos Ignalinos atominės elektrinės apsaugą siūloma perduoti Viešojo saugumo tarnybai.

Tokiam Vidaus reikalų ministerijos siūlymui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Iki šiol Ignalinos AE apsaugą užtikrino Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Kaip praneša VRM, funkcijas ketinama perduoti, atsižvelgiant į vykdomą VSAT veiklos optimizavimą ir gryninimą. Objektų apsauga nėra būdinga pasieniečių funkcija, į tai dėmesį yra atkreipusi ir Valstybės Kontrolė.

"Svarbių objektų apsauga rūpinasi Viešojo saugumo tarnyba, atlikus pakeitimus visi svarbūs valstybės objektai būtų šios tarnybos atsakomybės reikalas", — sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

VST turi patirties svarbių strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių objektų apsaugoje — šiuo metu saugo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus bei kitus objektus.  

Įstatymų pakeitimams dar turi pritarti Seimas. 

Ignalinos AE buvo uždaryta 2009 metais, po to prasidėjo eksploatacijos nutraukimo darbai. Tai buvo viena iš Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą sąlygų. Vėliau sekė AE demontavimo darbai, kuriuos planuojama užbaigti 2038 metais.

24
Tegai:
Ignalinos AE
Dar šia tema
ES yra pasirengusi skirti Ignalinos AE uždarymui 780 mln eurų
Lietuvos kariai surengė pratybas, skirtas Ignalinos AE gynybai
EP Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti skyrė 780 mln eurų