Šaltis, archyvinė nuotrauka.

Ministerija primena, kad esant -20, į mokyklą gali neiti 1–5 klasių mokiniai

97
(atnaujinta 09:59 2019.01.10)
Ruošiantis į mokyklą, būtina atkreipti dėmesį ne tik į faktinę, bet ir jutiminę oro temperatūrą konkrečioje vietovėje, įvertinti vėjo žvarbumą

VILNIUS, sausio10 — Sputnik. Oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali neiti pradinukai ir 5 klasių mokiniai, primena Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Jeigu oro temperatūra yra 25 laipsniai žemiau nulio, į mokyklą gali neiti ir kitų klasių mokiniai. Apribojimai dėl šalčio negalioja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms. Į darželius vaikus pristato tėvai, todėl, kai šalta, jie turi pasirūpinti saugiu vaikų atvykimu.

Visos mokyklos dirba ir priima vaikus esant bet kokiai temperatūrai. Jeigu į mokyklą atvyksta vienas ar keli mokiniai, jiems organizuojami užsiėmimai. Tad jeigu mokiniai gyvena netoli mokyklos arba juos į mokyklą atveža tėvai, patariama jiems dalyvauti pamokose. Pėsčiomis ar viešuoju transportu į mokyklą per šalčius rekomenduojama nevykti.

Ruošiantis į mokyklą, būtina atkreipti dėmesį ne tik į faktinę, bet ir jutiminę oro temperatūrą konkrečioje vietovėje, įvertinti vėjo žvarbumą.

Kaip nustatoma Bendruosiuose ugdymo planuose, mokiniams, neatvykusiems į mokyklą dėl šalčio, mokymuisi reikalinga medžiaga skelbiama mokyklų interneto svetainėse ir elektroniniuose dienynuose, konsultacijas teikia mokytojai nuotoliniu būdu. Šios dienos yra įskaičiuojamos į ugdymo dienų skaičių, tad ir neatvykusiems mokiniams atidirbti vėliau nereikia.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
97
Tegai:
vėjas, oras, mokykla
Dar šia tema
Artėja šalčiai — kai kur temperatūra sieks 17 laipsnių