Pasai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos pasas pateko į TOP-15 tarptautiniame "Henley & Partners" reitinge

55
(atnaujinta 10:50 2019.01.10)
Geriausią rodiklį turi Japonija, kurios piliečiai gali laisvai keliauti į beveik du šimtus valstybių

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Lietuvos pasas užima 11-ąją vietą tarptautiniame "Henley & Partners" pasų indekse.

Lietuvos piliečiai gali be vizų keliauti į 180 valstybių. Per pastaruosius dešimt metų Lietuvos pasas pakilo 10 punktų.

Lietuvos pasai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

Tokią pat reitingo poziciją užėmė Latvija. Estija yra 12-ojoje vietoje, jos gyventojai gali keliauti į 179 šalis. Lietuvos kaimynai, Rusija ir Baltarusija, užėmė 48 ir 66 vietas atitinkamai. Lenkija užima 15-ąją vieta, jos piliečiams nereikia vizų vykstant į 174 šalis.

Naujausiais duomenimis, šiuo metu galingiausias pasaulyje yra Japonijos pasas. Tekančios saulės šalies piliečiai be vizos gali keliauti į 190 pasaulio šalių. Į trejetuką pateko Singapūras, Pietų Korėja (abiejų šalių piliečiai be vizos gali keliauti į 189 šalis), Prancūzija ir Vokietija (be vizos jų piliečiai gali keliauti į 188 valstybes).

Nuo 2018 metų "Henley & Partners" paso indeksas atnaujinamas kas mėnesį, kad būtų galima greitai informuoti apie bevizio režimo pokyčius šalyse.

55
Tegai:
Lietuva, pasas
Dar šia tema
Seimas nori išsiaiškinti, ar teisėta vykdyti referendumą dvi dienas su pertrauka
Grybauskaitė suteikė pilietybę švedui, kurio organizacija renka paramą Ukrainai
Seimas pritarė pataisoms dėl referendumo organizavimo procedūrų
Gydytojas leidžia injekciją, archyvinė nuotrauka

JK mirė Lietuvos pilietė po vitaminų, kuriuos padovanojo vyras, injekcijos

(atnaujinta 16:45 2020.07.13)
Pranešama, kad injekciją suleido sveikatos apsaugos darbuotoja iš Lietuvos. Kol kas, pasak policijos, nepaaiškinta, kas nutiko, nes skrodimo rezultatai buvo neinformatyvūs

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lietuvos pilietė neatgavusi sąmonės mirė po to, kai jai į veną buvo suleista vitaminų, praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Incidentas įvyko birželio pabaigoje Forest Geito rajone, rytų Londone.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vyras vardu Algirdas savo žmonai, 63 metų Ritai Saugūnienei, padovanojo vitaminų kursą už 400 svarų (daugiau nei 445 eurus). Iš pradžių moteris jautėsi blogai, paskui prarado sąmonę ir mirė.

Po Saugūnienės mirties terapeutė Daiva Skačkovienė buvo sulaikyta įtariant dėl žmogžudystės. Kaip pažymėta, 54-erių Skačkovienė turėjo darbo patirties, tačiau JK ji dirbo be jokios legalios mediko licencijos ar kvalifikacijos.

Kaip teigė policija, incidentas vis dar tiriamas, nes skrodimo rezultatai nebuvo informatyvūs.

Taip pat pažymėta, kad vaistas, kurį Skačkovienė suleido savo pacientei, galėjo atkeliauti iš Lietuvos.

Nepaisant to, kad ši vitaminų dozė yra populiari tarp Holivudo žvaigždžių, "British Nutrition Foundation" jau perspėjo apie tokių vitaminų dozių pavojų.

Tegai:
mirtis, Lietuva, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Italai įvardijo, iš kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų
Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą
Raseinių rajono pareigūnų staigmena vairuotojams

Raseinių rajono pareigūnų staigmena vairuotojams: dalino lipdukus ir obuolius

(atnaujinta 16:32 2020.07.13)
Šiomis simbolinėmis priemonėmis buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į visuomenei svarbias aktualijas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Praeitą savaitę Raseinių rajono policijos pareigūnai surengė akciją, kurios metu buvo išdalinta apie 10 kilogramų obuolių ir 45 įvairiaspalviai širdelės formos lipdukai, rašoma policijos pranešime.

Šiomis simbolinėmis priemonėmis buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į visuomenei svarbias aktualijas.

Pagal statistiką, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, sukeliančių keliuose nelaimes, kurių metu žūva ar būna sužaloti žmonės. 2020 metų sausio–birželio mėnesiais Raseinių policijos aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 122 vairuotojai, vairavę motorines transporto priemones neblaivūs. 76-iems jų pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas.

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę, saugoti save ir kitus, skatinti būti pilietiškais ir netoleruoti neblaivių vairuotojų, Raseinių rajono policijos atstovai liepos 9-ąją vairuojančiuosius kvietė savo automobilius papuošti širdies formos lipdukais su užrašu "Vairuoju blaivus, nes myliu jus" ir taip skatinti atsakingo vairavimo kultūrą.

Tuo pat metu kartu su Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste ir jaunaisiais 

policijos rėmėjais bendruomenės pareigūnai vykdė dar vieną akciją — "Obuolys — vietoj cigaretės".

Gyventojai buvo raginami rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį. Gatvėje sutiktiems pėstiesiems ir sustabdytų automobilių vairuotojams bei keleiviams akcijos organizatoriai davė po obuolį, kaip sveikos gyvensenos simbolį, ir skatino nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį.

Užkalbinti žmonės šypsodamiesi keitė cigaretes į obuolį. Ir dar gavo skrajutes su trumpa informacija apie rūkymo žalą ir skatinimu mesti rūkyti, nes tai — efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeliamų ligų.

Alkoholizmas Lietuvoje
© Sputnik /
Alkoholizmas Lietuvoje

 

Dar šia tema
Klaipėdos policija davė patarimų dėl saugaus elgesio prie vandens telkinių
Lietuvos policija pristatė būsimą pareigūną — šuniuką Banderą
Šiaulių policija parodė neteisėtą dopingo medžiagų saugyklą
Lietuvos generalinės prokuratūros pastatas, archyvinė nuotrauka

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas Panevėžio mero atžvilgiu

(atnaujinta 18:57 2020.07.13)
Dalį ikiteisminio tyrimo metu surinktos informacijos prokuratūra numato pateikti įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai

VILNIUS, liepos 13 - Sputnik. Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų buvo pareikšti Panevėžio miesto savivaldybės merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir verslininkui Gintarui Jurgėlai. 

Apie tai praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Tokį sprendimą tyrimui vadovavusi prokurorė priėmė įvertinusi Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų byloje surinktus duomenis. 

Dalį ikiteisminio tyrimo metu surinktos informacijos prokuratūra artimiausiu metu numato pateikti įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir Viešųjų pirkimų tarnybai.

Minėtas ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2018 metų gegužės mėnesį, gavus pirminius duomenis apie galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tyrimo metu buvo atliktos įtariamųjų ir liudytojų apklausos, iš įvairių institucijų gauti ir tirti dokumentai, skirtos užduotys specialistams ir gauti jų atsakymai. Bylos medžiagą sudaro 46 tomai, apklausta apie 50 asmenų.

Iš šio didelės apimties ikiteisminio tyrimo anksčiau buvo atskirtos dvi baudžiamosios bylos, kurios šiuo metu nagrinėjamos pirmos instancijos teismuose. Šiaulių apygardos teismas nagrinėja bylą, kurioje Panevėžio miesto meras ir jo patarėja kaltinami piktnaudžiavimu tarnyba. Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo vykdant savivaldybės projektą, kur kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti  vienos bendrovės vadovui V. S.

Tegai:
tyrimas, Panevėžys
Dar šia tema
Vilniaus meras papasakojo, ko pandemija turėtų išmokyti Lietuvą
Maskvos meras įvardijo "tikrąjį" užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių
Klaipėdos meras apsidžiaugė dėl ligoninės patikros COVID-19 fone