Vienalytė pora, archyvinė nuotrauka

Nuo šiol Lietuva pripažįsta užsienyje sudarytas tos pačios lyties santuokas

51
(atnaujinta 15:00 2019.01.11)
Anot teismo, teisės susijungti šeimai ribojimas tarp tos pačios lyties asmenų nesuderinamas su diskriminacijos draudimu ir nuostatomis, ginančiomis žmogaus orumą

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lietuva turi suteikti leidimą gyventi užsieniečiui vyrui, kitoje valstybėje sudariusiam santuoką su tos pačios lyties lietuviu, nors Lietuva pati ir neleidžia homoseksualų santuok, penktadienį paskelbė Konstitucinis teismas.

Konstitucinis Teismas pažymėjo, kad leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui šeimos susijungimo atveju gali būti neišduodamas bendrais įstatymu nustatytais atsisakymo išduoti užsieniečiui leidimą gyventi pagrindais, kaip antai dėl galimos grėsmės valstybės saugumui, viešajai tvarkai ar žmonių sveikatai, neatitikties bendrosioms leidimo laikinai gyventi išdavimo sąlygoms, sudarytos santuokos ar registruotos partnerystės fiktyvumo.

"Tačiau atsisakymas išduoti tokį leidimą negali būti grindžiamas vien užsieniečio lytine tapatybe ir (ar) seksualine orientacija", — rašoma nutarime.

Be to Konstitucinio Teismo pranešime pabrėžiama, kad kitaip nei konstitucinė santuokos samprata, konstitucinė šeimos samprata, be kita ko, yra neutrali lyties požiūriu.

Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje
© Sputnik /
Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje
51
Tegai:
vienalytė santuoka, Lietuva, tos pačios lyties pora
Dar šia tema
Lietuvos rinktinės žaidėja susituokė su savo širdies drauge
Ar seksualinis vaikų ugdymas pagerins Lietuvos demografiją
Premjero prašoma pasiaiškinti dėl Vyriausybės pozicijos įteisinti vienalytes santuokas