Šildymas, archyvinė nuotrauka

Sausį lietuviai gaus penktadaliu didesnes sąskaitas šildymą

96
(atnaujinta 13:12 2019.01.12)
Šilumos tinklų atstovai teigia, kad kaina už šildymą sumažėtų perpus, jei bus atlikta namų renovacija

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Dėl pabrangusio kuro sausį gyventojai gaus beveik penktadaliu didesnes sąskaitas už šildymą. Palyginti su gruodžiu, šį mėnesį šildymo mokestį dar didins ir spustelėjęs šaltukas, rašo LRT.

Specialus prietaisas termovizorius akivaizdžiai parodo šilumos pralaidumo skirtumą Vilniuje esančiuose renovuotame ir nerenovuotame name. Renovuoto namo nuotraukoje šilumos nuostolius rodo geltona spalva — šiluma išeina tik per langus. O štai nerenovuotame name šilumą išleidžia ir sienos. Vilniaus šilumos tinklų vyresnysis vadybininkas Juozas Paulėkas sako, kad akivaizdūs skirtumai ir sąskaitose už šildymą.        

"Jeigu imame 60 kv. m butą, tai palyginus 3 mėnesių suvartojimą 18 metų, 10, 11, 12 mėnesio suvartojimas praktiškai yra dvigubas. Šiam skirtumui turi įtakos visas modernizavimas. Renovuojasi tiek fasadinė dalis, tiek visa name esančių sistemų dalis: šildymo sistemos, karšto vandens. Yra matomi ryškūs sutaupymai", — pasakojo Paulėkas.    

Sostinėje iš viso renovuoti 176 daugiabučiai namai. Renovacijos vis dar laukia 3 tūkst. namų. Už renovaciją atsakingos įmonės "Atnaujinkime miestą" vadovas Vilmantas Jankūnas sako, kad namų atnaujinimas neįgauna pagreičio dėl pačių gyventojų iniciatyvos stokos.

Renovaciją stabdo ne tik finansiniai įsipareigojimai, bet ir nuogąstavimai, kad apšiltinus būstą ir užsandarinus visas ertmes butuose ima kauptis drėgmė, susidaro pelėsis. Specialistai pataria nebijoti praverti lango. 

Vilniuje renovuoti parengta 40 namų paraiškų. Jų renovacija bus pradėta vasarą. "Atnaujinkime miestą" vadovas teigia, kad gyventojai būsto renovacija ima domėtis tik paspaudus šaltukui ir gavus didesnes sąskaitas už šildymą.

96
Tegai:
šildymas
Dar šia tema
Europiečių šiluma brangiai kainuoja
Dėl šalčių vasarį už 60 kv. metrų ploto buto šildymą teks sumokėti 92 eurus
Klaipėdiečiai už šildymą permokėjo bent po 150 eurų
Lietuvoje sumažės PVM tarifas malkoms ir medienos produktams