Norfa Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Įvardyta didžiausia Lietuvos gyventojų problema

72
(atnaujinta 08:51 2019.01.14)
Lietuvos verslininkai teigia, kad jie yra priversti kelti prekių kainas, nes brango žaliavos

VILNIUS, sausio 14 ― Sputnik. Naujausia "Eurobarometro" apklausa rodo, kad pusė Lietuvos gyventojų kaip vieną didžiausių problemų įvardija kainas, tačiau savo ekonominę padėtį vertina optimistiškiausiai visoje Europos Sąjungoje, praneša LRT.

Kainų statistika rodo, kad pernykštis prekių ir paslaugų brangimas Lietuvoje ― mažiausias per pusantrų metų. Ekonomistai sako, daugiausia brango degalai.

LRT rašo, kad, pavyzdžiui, Panevėžyje žmonių srautai parduotuvėse išauga tik pensijų ir socialinių išmokų dienomis. Šalies verslininkai sako, kad teko kelti kainas, nes brango žaliavos.

"Yra įmonės išgyvenimo antkainis. Ir, jeigu savikaina didėja už pardavimo kainą, tai kas? Mirtis", ― sako prekybos centro "Vasaris" atstovė Miglė Gruzdenė.

Pernai kainos Lietuvoje augo vidutiniškai 2,5 proc., panašiai tiek paskutinį kartą jos didėjo 2017-ųjų vidurvasarį. Pažymima, kad pernai paslaugos brango labiau nei prekės. Anot ekonomistų, paslaugos sudaro trečdalį infliacijos.

Anksčiau "Pricer.lt" paskelbė tyrimo rezultatus, pagal kuriuos 2018 metų gruodžio mėnesį vidutinio maisto krepšelio kaina buvo mažiausia per dvejus metus ― šiek tiek daugiau nei 50 eurų.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad 2019 metais kainos kils šiek tiek mažiau nei pernai. Mažiau didės ir atlyginimai.

Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokyklos partnerystės docentas Marius Dubnikovas teigė, kad kainos ir toliau augs, o labiausiai brangs paslaugų sektorius. Jis taip pat paragino lietuvius atidžiai stebėti ekonominę padėtį šalyje ir pradėti taupyti.

72
Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Ekonomistai įvertino maisto kuponų naudą lietuviams
Prekyba internetu: maisto produktus rekomenduojama rinktis atsargiau
Viešai skelbiama, kiek kainuoja maisto produktai prekybos tinkluose
Paaiškėjo, kiek kainuoja visas Lietuvos nekilnojamasis turtas