Armenas Gasparianas

Gasparianas: teismo procesas dėl sausio 13-osios įvykių Lietuvos reklaminė akcija

47
(atnaujinta 14:30 2019.01.14)
Lietuvos valstybingumas taip ir neišėjo iš intelektinės aklavietės, į kurią pats save įstūmė, teigia politologas Armenas Gasparianas

VILNIUS, sausio 14 — Spitnik. Lietuva iškilmingais renginiais minėjo 28-ąsias 1991 metų sausio mėnesio įvykių metines, praneša LRT.

Sausio 12 dienos vakare daugelyje vietų, minint Laisvės gynėjų dieną, suliepsnojo atminimo laužai. Vilniuje jie suliepsnojo Nepriklausomybės aikštėje ir šalia Televizijos bokšto.

Sausio 13-osios įvykių atminimo renginiai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Богданов

Tuo pačiu metu, Lietuvoje bus teisami 58 rusai už nusikaltimus žmoniškumui, tariamai padarytus 1991 metų sausio 13 dieną. Tarp kaltinamųjų — buvęs TSRS gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, kuriam gresia įkalinimas iki gyvos galvos, bei pirmasis ir paskutinis TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas, kurį norima paskelbti nusikaltimo žmoniškumui bendrininku.

Interviu Sputnik Lietuva Armenas Gasparianas pareiškė, kad pagrindinė Lietuvos valdžios doktrina nepasikeitė.

"80-ųjų pabaigoje – 90-ųjų pradžioje Nacionalinis gelbėjimo fondas sakė, kad Sovietų Sąjunga yra blogis Lietuvos žmonėms, o sovietų karys yra niekas kitas kaip tik okupantas, tada buvo kuriama viešoji nuomonė... Praėjo daug metų. Lietuva jau seniai yra nepriklausoma valstybė, tačiau jei pažvelgtume į 58 žmonių teisminį procesą, tampa visiškai aišku, kad tos fobijos, kurios egzistavo 80-ųjų pabaigoje – 90-ųjų pradžioje, niekur nedingo. Be to, jos vis dar yra Lietuvos valstybingumo egzistavimo pagrindas", — sakė politologas.

Pasak Gaspariano, teismo procesas dėl sausio 13-osios įvykių yra visiškai gėdingas.

"Visiškai aišku, kad tai yra tik reklaminė akcija. Visiškai aišku, kad Baltijos šalių žiniasklaida bus absoliučiai kaltintojo pusėje. Pats procesas rodo, kad Lietuvos valstybingumas taip ir neišėjo iš intelektinės aklavietės, į kurią pats save įstūmė, neigdamas sovietinį laikotarpį. Jį galima neigti neribotą laiką, svarbus kitas dalykas — per pastaruosius metus nebuvo sukurtas joks fundamentas šalies gerovei. Jeigu būtų kitaip, nebūtų jokio gėdingo proceso. Pavadinčiau jį juokingu, tačiau, beje, čia yra mažai priežasčių juoktis", — sakė analitikas.

47
Tegai:
Sausio 13-osios byla, Armenas Gasparianas
Dar šia tema
Advokatas: Rusija gali paskelbti tarptautinę Sausio 13-osios bylos teisėjų paiešką
Advokatė vertina Sausio 13-osios bylos kaltinamąjį Melį kaip politikos auką
Nepateikusiems prašymo dėl "vaiko pinigų" liko laiko iki sausio pabaigos