Vienalytė santuoka

Ekspertas: vienalyčių santuokų klausimu Lietuva tapo Europos integracijos įkaite

27
(atnaujinta 18:22 2019.01.14)
Respublikos valdžia yra beviltiškoje padėtyje, nes ji priversta rodyti savo ištikimybę įvairioms Europos tendencijoms, mano politologas Aleksejus Martynovas

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Lietuvos valdžios institucijos turėtų suteikti leidimus gyventi šalyje užsieniečiams, kurie sudarė vienalytę santuoką su lietuviais kitoje šalyje, nepaisant to, kad Lietuvoje tokios poros nepripažįstamos įstatymu.

Interviu Sputnik Lietuva Tarptautinio naujųjų valstybių instituto direktorius, politologas Aleksejus Martynovas mano, kad tokiu būdu Lietuvos valdžios institucijos bando parodyti savo ištikimybę Europos tendencijoms.

"Europos integracijos ir "europietiškumo" paradigmos raidos požiūriu tai yra gana logiška. Aš net pasakyčiau, tai yra kaina, kurią šiandien visuomenė moka už visus šiuos politinius judėjimus link Europos. <…> Lietuviai yra pernelyg stiprūs homofobai namų ūkių lygmenyje, kad tai gerai pasibaigtų. Akivaizdu, kad dėl to kils ekscesų, bet dar kartą — juk joms nėra kur dėtis. Turiu omenyje, valdžios institucijoms. Jos yra "europietiškumo" įkaitės, tokia hipertrofuota forma jos demonstruoja savo ištikimybę įvairioms Europos tendencijoms", — teigė politologas.

Homofobijos indeksas — 2018
© Sputnik /
Homofobijos indeksas — 2018
27
Tegai:
Europa, vienalytė santuoka, LGBT
Dar šia tema
Lietuviams patinka iškrypėliai
Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
LGBT prašo Grybauskaitės vetuoti Lygių galimybių įstatymo pataisą
Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės
Tos pačios lyties asmenų santuokos Europoje
Vyro ir moters santuoka ar laisva partnerystė – ko nori Lietuva?