Kazachstanietis bandė įvežti į Lietuvą retas knygas, išleistas 20 amžiaus pradžioje

Kazachstanietis bandė įvežti į Lietuvą retas knygas, išleistas 20 amžiaus pradžioje

35
(atnaujinta 16:30 2019.01.16)
Neteisėtam knygų apie meną ir tapybą, kurių bendra vertė siekia daugiau nei šešis tūkstančius eurų, gabenimui užkirto kelią Baltarusijos muitinės pareigūnai

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Gardino muitinės pareigūnai neleido neteisėtai išvežti iš Eurazijos Ekonominės Sąjungos į Lietuvą 20 amžiaus pradžioje išleistas Benua ir Vermano knygas apie meną ir tapybą.

Apie tai praneša Gardino regiono muitinės spaudos tarnyba.

Kultūrinę vertę turinčios knygos buvo aptiktos lengvojo automobilio, kuriuo Kazachstano pilietis važiavo per kontrolės punktą "Kamennyj Log" į Lietuvą, bagažinėje.

Pasienio kontrolės punkte vairuotojas pasirinko "žalią" koridorių ir patvirtino, kad neveža prekių, kurioms privaloma rašytinė deklaracija.

Tačiau patikrinimo metu transporto priemonės bagažinėje esančioje kartono dėžutėje muitinės pareigūnai surado septynias 20 amžiaus pradžios knygas apie meną ir tapybą.

Trijų tomų knygos "Visų laikų ir tautų meno istorija" autorius — vokiečių menotyrininkas Karlas Vermanas, o keturių "Visų laikų ir tautų tapybos istorijos" tomų autorius yra rusų menininkas ir istorikas Aleksandras Benua.

Незаконный вывоз книг Бенуа и Вермана, изданных в начале XX века, не допустили гродненские таможенники
Muitininkų konfiskuotos Aleksandro Benua ir Karlo Vermano knygos

Muitinės laboratorijos eksperto teigimu, meno ir tapybos darbai buvo išleisti Sankt Peterburge 1903, 1913-1916 metais ir turi kultūrinę vertę.

Bendra retųjų knygų vertė siekia apie septynis tūkstančius JAV dolerių (truputį daugiau nei šeši tūkstančiai eurų).

Neteisėtai gabenamos kultūros vertybės konfiskuotos, o piliečio atžvilgiu pradėtas administracinis procesas.

35
Tegai:
menas, kontrabanda, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Australijos oro uoste buvo sulaikytas keleivis su gyvomis voverėmis lagamine
Muitinė pasidalino 2018 metų įsimintiniausiais kontrabandos sulaikymais ― video
Už hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės
Saldumynai su tabako prieskoniu: tarp dėžių su tortais - cigarečių kontrabanda
Vilniaus senamiestis

Vyriausybė įvardijo, kokie numatomi karantino pakeitimai

Nuo ateinančio pirmadienio iš savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, išbraukiamos 5 savivaldybės

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vyriausybė posėdžio metu nusprendė keisti karantino taisykles.

Nuo ateinančio pirmadienio iš savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, išbraukiamos 5 savivaldybės.

Nuo gegužės 3 dienos atsisakoma pradinukų šeimų testavimo dėl COVID–19, bus tikrinami tik moksleiviai, jų bus daugiau. Taip pat bus leista rengti ilgalaikius pasimatymus su nuteistaisiais imunitetą turintiems žmonėms.

Pradinukų tėvai nebebus tiriami, o tirs tik mokinius ir įstaigose kontaktiniu būdu dirbančius darbuotojus. 

Be to, nurodoma, kad ugdymas savivaldybėse, kurioms netaikomas švelnesnis režimas, gali būti vykdomas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu (t.y. ir kontaktiniu) būdu, jei jose periodiškai atliekamas profilaktinis tyrimas dėl COVID–19. 

Ši tvarka įsigalios nuo gegužės 3 dienos. 

Vyriausybei taip pat pasiūlė iš savivaldybių sąrašo, kuriose gali būti nustatomos švelnesnės karantino sąlygos, išbraukti 5 savivaldybes: Druskininkų, Jurbarko rajono, Palangos miesto, Prienų rajono, Telšių rajono.Sąraše nuo 2021 m. balandžio 26 dienos lieka 21 savivaldybė: Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono savivaldybės. 

Taip pat keičiamos pasimatymų su nuteistaisiais taisyklės. SAM registruotame karantino dokumente rašoma, kad siūlytina atnaujinti ilgalaikių ir trumpalaikių kontaktinių pasimatymų vykdymą bausmių vykdymo sistemoje. Kontaktiniai pasimatymai (tiek ilgalaikiai, tiek trumpalaikiai) galėtų vykti su sąlyga, jei lankytojai turi COVID–19 ligos imunitetą – persirgę arba paskiepyti.

Trumpalaikiai nekontaktiniai pasimatymai toliau būtų vykdomi užtikrinant šiuo metu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Be to, laisvinama gidų veikla.

"Siūlome leisti gidams leisti vesti ekskursijas ne tik vakcinuotiems žmonėms, bet visiems. Siūlome iki 10 asmenų, lauke veiklą logiška būtų leisti“, – pasiūlymą pristatė  Armonaitė.

Karantinas visoje šalyje pratęstas iki gegužės 31 dienos.

Tegai:
karantinas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Vyras už grotų

Lietuvoje nuteistasis grasino psichiatrei pataisos namuose

(atnaujinta 14:04 2021.04.21)
Nuteistasis pareikalavo nutraukti jam taikomą gydymą ir išsiųsti jį į kalėjimo ligoninę, nors gydytojai pareiškė, kad stacionarinis gydymas nereikalingas

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Marijampolės pataisos namuose nuteistasis grasino gydytojai-psichiatrei susižaloti. Apie tai praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

Policijos pareigūnai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Balandžio 20 dieną pas gydytoją-psichiatrę dukart ėjęs nuteistasis reikalavo nutraukti jam taikomą gydymą ir vežti jį į Laisvės atėmimo vietų ligoninę.

Pataisos įstaigos medikų teigimu, bausmę atliekančiam asmeniui buvo skirtas tinkamas gydymas ir ligoninės gydymo paslaugų nereikėjo. Pakartotinai antrąkart balandžio 21 dieną pas gydytoją psichiatrę atėjęs nuteistasis ją išplūdo necenzūriniais žodžiais ir grasino susižaloti pats. Medikė įvykio metu sužeista nebuvo, tačiau patyrė stresą.

Dėl įvykio Marijampolės pataisos namų direktoriui pateiktas tarnybinis pranešimas. Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas nurodė Marijampolės pataisos namų vadovybei kompleksiškai spręsti klausimą dėl medikų saugumo bendraujant su nuteistaisiais pacientais. Tai jau ne pirmas nuteistųjų incidentas su medikais šioje laisvės atėmimo įstaigoje.

Tegai:
Lietuva, pataisos namai, Kalėjimų departamentas, nuteistieji
Baltarusijos ir Ukrainos siena

Ukraina sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą

(atnaujinta 16:16 2021.04.21)
Ukrainos valdžia padidino patrulių pasienyje skaičių ir nurodė padaliniams kuo atidžiau stebėti situaciją pasienio teritorijose

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba daugiausia dėmesio skyrė Baltarusijos ir Ukrainos ruožui. Tuo pat metu Ukrainos kariuomenė teigia, kad nėra karių sankaupų, praneša RBC-Ukraina.

Sunkvežimiai
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešėjo Andrejaus Demčenkos, nemažas dėmesys visada skiriamas situacijai Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje. Dabar situacija išlieka rami.

"Tiesiogiai pasienio linijoje ar netoli sienos neužfiksuojame karinės technikos judėjimo ar karinių vienetų kaupimo. Taip pat nebuvo jokių neįprastų situacijų", — sakė jis.

Savo ruožtu Baltarusijos pasieniečiai budi kasdien, sakė oficialus Baltarusijos valstybinio organizacinio komiteto atstovas Antonas Bičkovskis.

"Jokios papildomos priemonės neveikia, išskyrus apribojimus dėl antiepidemiologinės padėties", — aiškino jis.

Iki 2021 metų pabaigos Ukraina pasienyje su Baltarusija įvedė papildomas priemones. Kaimyninė šalis tai pateisino stiprindama sienų režimo laikymosi kontrolę, užkardydama pažeidimus ir saugodama nacionalinį saugumą.

Visų pirma, nuo 22:00 iki 06:00 bet koks darbas šalia sienos yra draudžiamas, transporto priemonių ir žmonių judėjimas, bet kokie aviacijos ir bepiločių transporto priemonių skrydžiai yra draudžiami. Apribojimai taip pat turi įtakos plaukiojančių laivų kelionėms ir nardymo operacijoms pasienio zonoje.

Tegai:
pasienis, Ukraina, Baltarusija