Kelias, archyvinė nuotrauka

Dėl pavojingų eismo sąlygų kaimų vaikai gali neiti į mokyklas

21
(atnaujinta 11:45 2019.01.18)
Mokyklos vadovas, esant aplinkybėms, keliančioms pavojų mokinių sveikatai ar gyvybei, ar paskelbus ekstremaliąją padėtį, priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kelininkams informuojant apie sudėtingas, dėl nepalankių žiemiškų sąlygų susidariusias eismo sąlygas kai kuriuose keliuose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad mokyklų vadovai kartu su savivaldybe gali priimti sprendimą leisti vaikams likti namuose. Tai aktualu kaimiškoms vietovėms, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

"Kaimiškose teritorijose, kur keliai labai slidūs, saugant vaikų sveikatą, jie galėtų likti namuose, nerizikuojant juos vežti slidžiu keliu, kol bus atkurtos palankios sąlygos važiuoti — tuo rūpinasi kelininkai", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Tokia galimybė įtvirtinta Bendruosiuose ugdymo planuose: mokyklos vadovas, esant aplinkybėms, keliančioms pavojų mokinių sveikatai ar gyvybei, ar paskelbus ekstremaliąją padėtį, priima sprendimus dėl ugdymo proceso koregavimo.

Grįžus į normalų ritmą, būtų mokomasi intensyviau, kad neliktų mokymosi spragų.

Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
© Sputnik /
Pavojingi meteorologiniai reiškiniai
21
Tegai:
mokykla, kelininkai, eismo saugumas
Dar šia tema
Meteorologas papasakojo, kokia bus šiemet žiema Europoje
Koronaviruso tyrimai

ULAC vadovas papasakojo, dar reikia išmokti apie koronavirusą

(atnaujinta 10:12 2020.06.04)
Praėjus šešiems mėnesiams nuo pandemijos pradžios, pasak eksperto, yra dalykų, dėl kurių galima būti tikriems, tačiau liko ir klausimų, kuriuos reikia ištirti

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas įvardijo jau žinomus faktus apie koronavirusą ir dar neištirtus dalykus.

Savo Facebook paskyroje jis išvardijo devynis faktus, dėl kurių galima būti tikriems praėjus šešiems mėnesiams po pandemijos. Pirma, jis nurodė tai, kad su virusu teks ilgai gyventi. Pajutus ligos simptomus ar esant grėsmei užsikrėsti, pavyzdžiui, jei asmuo yra gydytojas, reikia dėvėti kaukę.

Čaplinskas pažymėjo, kad atsakas į virusą yra labai brangus ir dar daug reikia nuveikti viruso diagnostikos srityje. Anot jo, jau žinoma, jog negalima pasikliauti, kad kolektyvinis imunitetas leis likti sveikiems.

Tarp ištirtų dalykų specialistas taip pat paminėjo tai, kad COVID-19 sukelia daugiau simptomų, nei tikėtasi, o dėl viruso mutacijos galima jaudintis mažiau, kaip ir dėl užsikrėtimo nuo paviršių. Galiausiai jis nurodė, kad negalima tikėtis, jog šiltas oras nugalės virusą.

Tarp dalykų, kurie dar turi būti ištirti, Čaplinskas įvardijo bendrą užsikrėtusiųjų skaičių, kada ir kur pradėjo plisti naujasis koronavirusas, kodėl kai kurie žmonės serga sunkiau už kitus, koks yra vaikų vaidmuo plintant virusui ir kiek ilgai po užsikrėtimo išsilaiko imunitetas.

Lietuvoje iki birželio 16 dienos įvestas karantinas. Naujausiais duomenimis, šalyje iš viso nustatyta daugiau kaip 1680 šios ligos atvejų.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 6,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 379 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Lietuva, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva neturėtų skubėti įvesdama "COVID-19 pasus"
Čaplinskas nesutinka su NVSC teiginiu, kad Lietuvoje nedaug besimptomių atvejų
ULAC vadovas papasakojo, kokiomis sąlygomis baltarusiams gali atidaryti įvažiavimą
Lietuvoje nėra priežasties pratęsti karantiną, pareiškė ULAC vadovas
ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis
Policijos pareigūnas

Policija sulaikė parduotuvę Vilniuje apvogusius asmenis

Trys įtariamieji pavogė įvairius daiktus, kurių vertė didesnė kaip 1880 eurų. Jie buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Vilniuje trys žmonės apiplėšė prekybos centro parduotuvę, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko trečiadienį, birželio 3 dieną, apie 18:00, Ozo gatvėje. Vyras (gimęs 1989 m.) ir dvi merginos (gimusios 1998 ir 1999 metais) iš parduotuvės pavogė įvairių prekių. Vagystės suma sudarė 1881,81 euro.

Policija įtariamuosius sulaikė ir uždarė į areštinę.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Ukmergės rajone buvo meno kūriniai, kurių vertė viršija 15 tūkstančių eurų. Policija surado meno objektus tą pačią dieną.

Tegai:
vagystė, Vilnius, Lietuva
Dar šia tema
Anykščių rajone apvogti trys traktoriai
Vilniaus apskrityje sulaikyti trys vyrai, bandę apvogti parduotuvę
Vilniaus rajone sumušta ir apvogta pagyvenusi pora
Klaipėdoje jaunuolių grupė sumušė pardavėją ir apvogė parduotuvę
Alytuje policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apvogė pagyvenusią moterį
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas teigė negalvojantis įvesti sankcijas Kinijai dėl Honkongo

(atnaujinta 10:52 2020.06.04)
JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau grasino taikyti sankcijas ir panaikinti specialųjį Honkongo statusą

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad nesvarsto įvesti sankcijas Kinijai dėl padėties Honkonge.

"Aš apie tai negalvojau", — interviu "Newsmax TV" sakė Trampas, atsakydamas į klausimą, ar jis svarsto galimybę įvesti sankcijas Kinijai ir asmeniškai prezidentui Si Dzinpingui.

Būsimas nacionalinio saugumo įstatymo projektas išprovokavo Honkongo antivyriausybinių pajėgų ir daugelio Vakarų šalių valdininkų, kurie matė Pekino norą sugriežtinti autonomijos kontrolę, nepasitenkinimą.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau grasino taikyti sankcijas ir panaikinti specialųjį Honkongo statusą. Kinija atmetė bet kokią kritiką ir pareiškė, kad Honkongo klausimai — išimtinai jos vidaus reikalas.

Į įstatymo projektą bus įtrauktas separatistinės veiklos draudimas. Tai reiškia visų rūšių kurstymų, kuriais siekiama nuversti centrinę valdžią, terorizmo ir išorės kišimosi draudimą.

Tegai:
Honkongas, Kinija, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Žiniasklaida atskleidė informaciją apie naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"