Šauktiniai, archyvinė nuotrauka.

Sąmyšį sukėlė netikras šauktinių sąrašas

60
(atnaujinta 08:07 2019.01.19)
Nuo antradienio šauktinių sąrašai skelbiami internete šauktiniai.karys.lt, tačiau tą patį antradienį veikė ir kitas puslapis sauktinis.lt, kuris esą atrodė lygiai taip pat kaip tikrasis

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Kibernetinio saugumo centras aiškinasi, kas internete paskelbė netikrą šauktinių sąrašą, praneša LRT.

Kol kas specialistai neturi duomenų, kiek jaunuolių galėjo tikrintis, ar yra kviečiami į kariuomenę netikrame puslapyje ― jis šiuo metu jau neveikia. Tyrimo ketina imtis ir Duomenų apsaugos inspekcija, nes norint pasitikrinti, ar esi sąraše, reikia įvesti vardą ir pavardę.

Nuo antradienio šauktinių sąrašai skelbiami internete šauktiniai.karys.lt. Tačiau tą patį antradienį veikė ir kitas puslapis sauktinis.lt, kuris esą atrodė lygiai taip pat kaip tikrasis. Vėliau puslapis pakeistas ir dabar jame arklio logotipas su užrašu: "Atsikeli ir šauktinis".

"Vienu metu buvo patalpinta informacija apie šauktinius, tame tarpe ir asmens duomenimis naudojama. Tas veiksmas įvykdytas nelabai teisėtai ir nesuderintai, tai mes vykdome tyrimą ir žiūrime per asmens duomenų panaudojimo prizmę", ― sakė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys.

Puslapio sauktinis.lt turinys jau blokuojamas. Kol kas neaišku, kiek jaunuolių tikrinosi, ar pakviesti į kariuomenę netikrame puslapyje.

Kibernetinio saugumo centro vadovas tai vadina manipuliacija duomenimis ir jau perdavė informaciją Duomenų apsaugos inspekcijai.

"Vien viešas paskelbimas tam tikrų asmens duomenų nereiškia ir neleidžia kitam duomenų valdytojui jų pasiimti, nukopijuoti, juos vėl skelbti arba naudoti kitais tikslais. Atsižvelgiama į pažeidimo mastą, sunkumą, koks poveikis, rezonansas buvo ir tų pačių asmens duomenų kategorijas. Minimalios sankcijos nėra: nuo 0 iki 20 mln." ― sakė Duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas.

Prieš 4 metus sukurta ir grupė socialiniame tinkle Facebook su tokiu pat arklio logotipu ir užrašu "Atsikeli ir šauktinis". 

Ekspertai pataria neskubėti vesti duomenų ir atidžiau tikrinti puslapio autentiškumą.

60
Tegai:
šauktiniai
Dar šia tema
KAM siūlo sumažinti šauktinių amžių nuo 26 iki 23 metų
Paskutinieji 2018 metų šauktiniai šią savaitę pradeda tarnybą
Kitą savaitę vyks 2019-ųjų karo prievolininkų sąrašų sudarymas
Lietuvoje — eilinis šaukimas į kariuomenę